Etkili E-posta ve Otomatik Yanıtlayıcı Serisi Nasıl Oluşturulur 2024

Daha karlı bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisi oluşturmaya çalışıyorsunuz ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Otomatik yanıtlayıcılar işletmeniz için en büyük gelir faktörlerinden biri olabilir. Yeni potansiyel müşterilerinizi beslemenin ve onları satış huninizde aşağıya doğru yönlendirmenin uygun fiyatlı ve tutarlı bir yoludur.

Ve işleri yalnızca bir kez ayarlamanız gerektiğinden, otomatik yanıtlayıcılar meşgul işletme sahiplerine para kazanmaya devam ederken zamandan tasarruf etmelerinin bir yolunu da sunar.

Peki gerçekten işe yarayan bir otomatik yanıtlayıcı serisini nasıl yaratırsınız?

Bugün ele alacağımız konu tam olarak budur. Çünkü bu yazıda size daha fazla satış sağlayacak bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisi oluşturmanın 7 adımını öğreteceğiz.

Ancak öncelikle otomatik yanıtlayıcı serisinin ne olduğunu ve neden bu kadar etkili bir strateji olduğunu açıklayalım.

Etkili E-posta Otomatik Yanıtlayıcısı Nedir?

Etkili e-posta Pazarlamada, e-posta otomatik yanıtlayıcısı, e-posta listenizin belirli bir bölümüne veya abonesine otomatik olarak gönderilen bir e-posta veya e-posta dizisidir. Otomatik yanıtlayıcılar genellikle bir abonenin aşağıdaki gibi belirli bir eylemiyle tetiklenir:

 • Bir e-posta bültenine kaydolduklarında
 • Bir web semineri veya etkinliğe kaydolduklarında
 • Alışveriş sepetini terk etmek
 • Bir satın alma işlemi gerçekleştirmek

Ayrıca kullanıcının doğum günü veya yıl dönümü tarafından da tetiklenebilirler.

İşletmeler bu otomatik yanıtlayıcıları e-posta otomasyon teknolojisi aracılığıyla kurar . Constant Contact ve Brevo (eski adıyla Sendinblue) gibi pazarlama e-posta servis sağlayıcılarının (ESP’ler) çoğu otomasyon işlevselliği içerir.

En iyi otomatik yanıtlayıcılar tek bir mesaj yerine birden fazla e-posta içerir. E-posta dizileri, potansiyel müşterilerinizi beslemek, dikkatlerini çekmek ve onları satın almaya ikna etmek için size daha fazla fırsat sunar.

Aşağıda e-posta otomatik yanıtlayıcı serisinin bazı örnekleri verilmiştir:

 • Hoş geldiniz e-posta serisi : Yeni abonelere tek bir hoş geldiniz mesajı göndermek yerine, onları yavaş yavaş markanızla tanıştırmak için onlara bir dizi e-posta gönderin.
 • İlk katılım e-posta serisi : Yeni müşterilere ürününüz veya hizmetiniz hakkında bilmeleri gereken her şeyi öğretin
 • Terk edilmiş sepet e-posta serisi : E-ticaret işletmeleri, alışveriş yapanlara sepetlerinde bıraktıkları ürünleri hatırlatabilir. Ödeme işlemlerini tamamlamalarını teşvik etmek için özel teklifleri takip edin.

Not:  E-posta otomatik yanıtlayıcıları, sipariş onayları gibi işlemsel e-postalardan farklıdır. İşlemsel e-postalar için bir SMTP hizmetine ihtiyacınız olacaktır .

Etkili-E-posta-ve-Otomatik-Yanitlayici-Serisi-Nasil-Olusturulur-2024

Etkili E-posta Otomatik Yanıtlayıcılarının Faydaları

Ancak şimdi şunu merak ediyor olabilirsiniz: “Gerçekten bir e-posta otomatik yanıtlayıcı oluşturmam gerekiyor mu? Ayda birkaç kez manuel olarak e-posta gönderemez miyim?”

Cevap basit: Her çevrimiçi işletmenin bir otomatik yanıtlayıcıya ihtiyacı vardır. Göz ardı edilemeyecek kadar çok faydası var. Bunun nedeni otomatik yanıtlayıcıların:

 • Yeni Abonelerinizi Besleyin:  Her yeni potansiyel müşteriyi yavaş yavaş teşvik edebilir ve onları ilk satın almalarına doğru yavaşça yönlendirebilirsiniz.
 • Potansiyel Müşterileri Müşterilere Dönüştürün:  Sonunda, daha fazla potansiyel müşteriyi müşteriye dönüştürmek için otomatik yanıtlayıcılarınızı kullanabilirsiniz.
 • Mevcut Müşterileri Elde Tutun: Her yeni müşterinin ürününüzden en iyi şekilde yararlanmak için tam olarak eğitildiğinden emin olarak müşteri elde tutma oranını artırın. İlk katılım e-postaları, Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) şirketleri için özellikle önemlidir.
 • Daha Fazla Satın Almayı Teşvik Edin : Otomatik yanıtlayıcılar, geçmiş satın alma işlemlerine dayanarak ürünler önererek üst satış ve çapraz satışı kolaylaştırır
 • Zamanla Daha Etkili Olun:  Otomatik yanıtlayıcı serinizin başarısını takip ederek, gelecek aylar ve yıllar boyunca kar elde etmenizi daha etkili hale getirebilirsiniz.
 • Otomatik Pilotta Çalıştırın:  Doğru otomatik yanıtlayıcıyı oluşturduğunuzda, otomatik olarak çalışacaktır ve bu da uzun vadede size saatlerce zaman kazandıracaktır .

Artık otomatik yanıtlayıcı oluşturmanın faydalarını bildiğimize göre, size tam olarak nasıl otomatik yanıtlayıcı yapılacağını öğreteceğiz.

Öyleyse hazır olun ve karlı bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisinin nasıl oluşturulacağına ilişkin 7 adımımızı takip edin.

E-posta Otomatik Yanıtlayıcı Serisi Nasıl Oluşturulur

Etkili bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisi oluşturmanın gerçekten 3 aşaması vardır:

 • Hazırlık
 • Yaratılış
 • Optimizasyon

Her şeyi herkesin takip edebileceği 7 basit adıma ayıracağız.

 • 1. Adım: Ziyaretçilerin E-postasını Yakalayın
 • 2. Adım: E-posta Servis Sağlayıcınıza Yeni Potansiyel Müşteriler Gönderin
 • 3. Adım: Hedef Kitlenizi Etiketler ve Alan Haritalamayla Segmentlere Ayırın
 • Adım 4: Otomatik Yanıtlayıcı Serinizin Haritasını Çıkarın
 • Adım 5: E-postalarınızı Oluşturun
 • Adım 6: (İsteğe Bağlı) Açılış Sayfalarınızı Hazırlayın
 • Adım 7: İyileştirmeler İçin Test Edin, İnce Ayar Yapın ve Takip Edin

İlk 4 adım “hazırlık” şemsiyesi altında yer alıyor, sonraki 2 adım “oluşturma aşaması” olarak değerlendirilebilir ve son adım ise “optimizasyon”a gidiyor.

Bunu anlamak önemlidir çünkü özellikle hazırlık aşamasında bu adımlardan bazılarının zaten tamamlanmış olduğunu görebilirsiniz.

Bu, muhtemelen oyunun ilerisinde olduğunuz ve otomatik yanıtlayıcılarınızı daha da hızlı kurabileceğiniz anlamına gelir.

Şimdi ilk adımımıza geçelim.

1. Adım: Ziyaretçilerinizin E-postasını Yakalayın

Her şeyden önce hedef kitlenizin e-posta adreslerini yakalayacak bir sisteme sahip olmanız gerekir.

İnsanların e-posta listenize kaydolmasını istiyorsanız indirim, ücretsiz e-kitap veya özel içerik gibi bir teşvik sunmanız gerekir.

Bu, web sitenizin ziyaretçilerine alakalı teklifler göstermenize olanak tanıyan bir araca ihtiyacınız olacağı anlamına gelir; böylece e-posta pazarlamacılığınıza katılma olasılıkları daha yüksek olur.

OptinMonster ana sayfası

OptinMonster, e-posta listenizi büyütmek için en iyi yazılımdır. Her ölçekteki işletmeye, yeni potansiyel müşterilere teklif sunmak ve ait oldukları yere yeni e-postalar göndermek için kolay ve profesyonel bir çözüm sunar.

Ve en iyi yanı, OptinMonster’ın kullanımının çok kolay olmasıdır; herkes birkaç dakika içinde açılır pencereler, kayan çubuklar, tam ekran karşılama paspasları ve daha fazlası gibi çarpıcı kampanyalar oluşturabilir .

Her şey, oluşturmak istediğiniz kampanya için OptinMonster’ın 100’den fazla önceden hazırlanmış şablonundan birini seçmekle başlar:

OptinMonster'da kayan çubuk şablonu seçeneklerini gösteren ekran görüntüsü

Buradan herhangi bir kodlama becerisine veya tasarım deneyimine gerek kalmadan kampanyanızda değişiklik yapabilirsiniz.

Örneğin kampanyanızın metnini değiştirmek istiyorsanız OptinMonster’ın satır içi metin düzenleyicisini kullanabilirsiniz:

OptinMonster'da açılır metni düzenleme

Bu, metninizin aşağıdaki gibi öğelerini değiştirmenize olanak tanır:

 • Yazı tipi
 • Font ailesi
 • Boyut
 • Renk
 • Hizalama
 • Satır yüksekliği

Ve daha fazlası. Peki ya kampanyanıza resim, daha fazla metin, video, sohbet robotu vb. gibi yeni bir özellik eklemek isterseniz?

Bunun için OptinMonster, yeni öğeleri yerinde sürüklemenize olanak tanıyan bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahiptir:

"Düğme" bloğunu kampanyanıza sürükleyin.

OptinMonster bu sürüklenebilir bloklar kullanılarak tasarlandığından, her şey her zaman profesyonel görünür.

Bu, kelimenin tam anlamıyla herkesin birkaç dakika içinde bunun gibi kampanyalar oluşturabileceği anlamına gelir:

CM Commerce açılır demosu

OptinMonster, e-posta listeniz için daha fazla potansiyel müşteri oluştururken zamandan, paradan ve baş ağrısından tasarruf etmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

Mükemmel kampanyaya sahip olduğunuzda hedef kitlenizi hedeflemeye hazırsınız.

OptinMonster, piyasadaki diğer potansiyel müşteri oluşturma yazılımlarından daha fazla hedefleme kuralı ve tetikleyiciyle birlikte gelir. Bunlar şöyle şeyler:

 • Exit-Intent® Teknolojisi :  Kampanyaları, insanlar web sitenizden aktif olarak ayrılırken gösterin.
 • OnSite Retargeting® :  İlk teklifinize tıklamayan geri dönen ziyaretçilere takip tekliflerini görüntüleyin.
 • Coğrafi Konum Hedefleme :  Kampanyaları kişilere fiziksel olarak bulundukları yere göre gösterin.

Bunlar OptinMonster’ın popüler hedefleme ve tetikleme kurallarının yalnızca 3 örneğidir, ancak daha birçokları vardır.

Önemli olan, OptinMonster’ın size kampanyalarınızın nerede, ne zaman ve kime görüneceği konusunda tam kontrol sağlamasıdır.

Bu özgürlük, sitenizde daha yüksek dönüşüm oranları elde etmenizi garantileyen tonlarca kişiselleştirme seçeneğinin kilidini açar.

%100 risksiz OptinMonster hesabınızı bugün başlatmak için aşağıya tıklayarak aynı başarıyı elde edebilirsiniz:

BONUS: Sizin İçin Yapıldı Kampanya Kurulumu (297 $ değerinde) Dönüşüm uzmanlarımız, maksimum sonuçları almanız için 1 ücretsiz kampanya tasarlayacak – tamamen ÜCRETSİZ! 

Başlamak için burayı tıklayın →

Potansiyel müşteri yaratma sisteminizi uygulamaya koyduktan sonra, potansiyel müşterilerinizi depolamak için doğru e-posta sağlayıcısına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

2. Adım: E-posta Servis Sağlayıcınıza Yeni Potansiyel Müşteriler Gönderin

Bir sonraki adım, işletmeniz için doğru e-posta servis sağlayıcısını (ESP) seçmektir.

Piyasada tonlarca seçenek var, bu nedenle pazarlama hedefleriniz için en iyi ESP’yi bulduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz.

Herhangi bir ESP’de aramanız gereken birkaç faktör:

 • Uygun Fiyat:  ESP mevcut bütçeniz dahilinde bir şey mi?
 • Kullanım Kolaylığı :  Otomatik e-posta kampanyalarını kolayca kurup çalıştırabiliyor musunuz , yoksa öğrenme eğrisi yüksek mi?
 • Ölçeklenebilirlik:  Bu ESP işinizi ölçeklendirmenize olanak tanıyacak mı, yoksa listenizi genişlettikten sonra fiyatlar artacak mı?

Yine birçok seçeneğiniz olsa da, bu 4 hizmetten birini kullanmanızı önemle tavsiye ederiz:

 • Sürekli İletişim : telefon/e-posta desteğine değer veren küçük işletmeler için mükemmel bir çözüm
 • Brevo (eski adıyla Sendinblue) : Başlangıç ​​için ücretsiz bir seçenek arayan, bütçesi kısıtlı işletmeler için mükemmel seçim
 • HubSpot : Kendileriyle ölçeklenebilecek bir seçenek isteyen büyüyen işletmeler için en iyi seçim
 • Drip : e-Ticaret için en gelişmiş seçenek

Bu 4 ESP’nin birçok küçük ve orta ölçekli işletme için en güvenilir olanı olduğunu bulduk.

Piyasadaki diğer tüm ESP’lerden (Mailchimp dahil) daha fazla olan bu 3 seçenek, işinizi karşılayabileceğiniz bir fiyata ölçeklendirmenize olanak tanır.

Ayrıca bu ESP’lerin her biri çok sayıda otomatik yanıtlayıcı özelliğine sahiptir, böylece işletmeniz için mükemmel otomasyon iş akışlarını ayarlayabilirsiniz.

3. Adım: Hedef Kitlenizi Etiketler ve Alan Haritalamayla Segmentlere Ayırın

OptinMonster’ın abonelerinizi uygun e-posta listesi segmentine göndermenize olanak tanıdığından daha önce bahsetmiştim. Bu önemli adımı daha ayrıntılı olarak tartışalım.

Hedef Kitle Segmentasyonu, mesajlarınızı daha da kişiselleştirebilmeniz için e-posta listenizi daha küçük gruplara ayırma işlemidir.

Örneğin, çevrimiçi bir yemek pişirme kursu düzenlediğinizi varsayalım. Web sitenizde 2 farklı türde kurşun mıknatıs vardı:

 • Tariflerle dolu indirilebilir bir yemek kitabı
 • Bir sonraki kursunuz için %30 İNDİRİM kuponu

Bu potansiyel müşterilerin her birine kaydolan kişiler muhtemelen bunu farklı bir nedenden dolayı yapıyor.

Birisi markanızı ve içeriğinizi sevdiği ancak kursunuza kaydolmaya tamamen hazır olmadığı için yemek kitabına kaydolabilir.

Bu durumda, yeni potansiyel müşterinizi beslemek için daha fazla zaman harcayan bir otomatik yanıtlayıcı serisi istersiniz.

Ancak bir sonraki dersinizin kuponunu indiren kişiler için farklı bir yaklaşıma ihtiyacınız var. Bunun nedeni, bu tür potansiyel müşterilerin kredi kartlarını çıkarıp satın almaya neredeyse hazır olmasıdır.

Yemek pişirme kursuna katılmanın tüm faydalarını gösteren daha agresif bir otomatik yanıtlayıcı serisi istersiniz.

Bu, e-posta listelerinizi bölümlere ayırmanın değerinin yalnızca küçük bir örneğidir.

Ama şimdi büyük soruya geliyoruz: E-posta listelerinizi düzenli ve yönetimi kolay bir şekilde nasıl bölümlere ayırırsınız?

Segmentasyonunuzu ayarlamak için 2 şey yapmanız gerekir:

 1. ESP’nizde büyük olasılıkla listenizdeki farklı kişilere uygulayacağınız bir dizi “etiket” oluşturacaksınız.
 2. OptinMonster’da, yeni kişilerinizin ESP’nizde uygun etiketi aldığından emin olmak için alan eşlemeyi kullanacaksınız.

Ücretsiz indirilebilir bir yemek kitabını kurşun mıknatıs olarak kullanma konusunda az önce verdiğimiz örneği hatırlıyor musunuz?

ESP’nizde bir “yemek kitabı indirme” etiketi oluşturabilir ve bu etiketi, potansiyel müşteri mıknatısı kampanyasına kaydolan her aboneye ekleyebilirsiniz.

Bu etiket, abonelerin kaydoldukları potansiyel müşteri mıknatısını içeren otomatik bir e-posta almalarını sağlamanıza olanak tanır. Ayrıca gelecekte daha kişiselleştirilmiş e-posta kampanyaları göndermenize de yardımcı olacaktır.

Kişilerinizi etiketlemenin kesin yöntemi, kullandığınız ESP’ye bağlı olarak değişecektir.

Etkili-E-posta-ve-Otomatik-Yanitlayici-Serisi-Nasil-Olusturulur-2024
Etkili-E-posta-ve-Otomatik-Yanitlayici-Serisi-Nasil-Olusturulur-2024

Adım 4: Otomatik Yanıtlayıcı Serinizin Haritasını Çıkarın

Bu en önemli adımlardan biridir, bu yüzden kaçırmayın: e-postalarınızı yazmaya başlamadan önce otomatik yanıtlayıcı serinizin haritasını çıkarmanız gerekir.

İyi pazarlama otomasyonu özelliklerine sahip bir ESP seçtiyseniz e-posta otomasyonu iş akışınızı ayarlamanız kolay olacaktır. Başka bir deyişle, otomatik yanıtlayıcınızın tetikleyicisini ve ayrıca e-posta serinizin sırasını ve zamanlamasını seçebileceksiniz.

İş akışınızı planlarken şu soruları dikkate almak isteyeceksiniz:

 • Bu otomatik yanıtlayıcı serisinin amacı nedir?
 • Bu otomatik yanıtlayıcı serisinin hedef kitlesi tam olarak kimdir?
 • Otomatik yanıtlayıcı serisinde kaç e-posta olacak?
 • Bu e-postalar hangi zaman diliminde gönderilecek?

Bu 4 soru planlamanıza rehberlik edecek ve size en fazla zaman kazandıracaktır. Buradan e-postalarınızın haritasını daha net bir şekilde çıkarabileceksiniz.

Her otomatik yanıtlayıcı işletmenize, teklifinize ve hedef kitle listenizin segmentine özel olacaktır.

Ancak yukarıda listelenen 4 soruyu temel alarak bir otomatik yanıtlayıcı serisini nasıl planlayabileceğinize dair varsayımsal bir örneği burada bulabilirsiniz:

Otomatik Yanıtlayıcı Serisi #1

 • Amaç, insanların yaklaşan bir yemek pişirme dersi satın almalarını sağlamaktır.
 • Hedef kitle %30 kupon indiren kişilerdir
 • Seri toplam 5 e-postadan oluşacak
 • Her e-posta 2 gün arayla gönderilecektir

Buradan e-postaların haritasını çıkarmanız ve hedefleriyle ilgili bir not almanız yeterli olacaktır:

 • 1. E-posta: Kuponu indirdiğiniz için teşekkür ederiz
 • 2. E-posta: Yaklaşan kurs hakkında bilgi verin
 • 3. E-posta: Tariflerin yer aldığı ek bir kopya sayfası indirmek için özel teklif
 • 4. E-posta: Kuponun süresinin 24 saat içinde dolmak üzere olduğunu hatırlatmak
 • 5. E-posta: Son şans! Kuponun süresi 2 saat içinde dolacak

Ve bununla birlikte, bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisinin temel taslağına sahip olursunuz.

Bu e-posta serisiyle hedef kitleniz tonlarca değerli bilgi alır ve siz de işinizi büyütebilirsiniz.

Sırada e-postalarınızı hazırlamak var.

Adım 5: E-postalarınızı Oluşturun

Otomatik yanıtlayıcı seriniz için e-posta yazmak sizin yaptığınız kadar kolay veya zor olabilir.

Pek çok pazarlamacı tekliflerini aşırı karmaşık hale getiriyor, e-postalarını tonlarca harekete geçirici mesaj (CTA) ile yüklüyor ve e-postanın gerçekte kime hitap ettiğini bilmiyor.

Ancak en iyi e-posta pazarlama kampanyaları bunun tersini yapar: işleri son derece basit tutarlar .

Mükemmel e-postayı oluşturmak için birkaç en iyi uygulama:

İlgi Çekici Konu Satırları Oluşturun

Konu satırınız muhtemelen e-posta serinizin en önemli parçasıdır. Konu satırlarınız mükemmel değilse hiç kimse e-postayı açmaz.

Ve e-postanızı kimse açmazsa satış yapamazsınız.

Kişiselleştirmeyi Kullan

E-postalarınızın içeriğini kişiselleştirmek, mesajınızın aboneler için çok daha alakalı ve değerli olmasını sağlayacaktır.

Kişiselleştirme, abonenizin adını e-postaya eklemekten çok daha fazlasıdır. E-postanın gerçek içeriğini onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlamanız gerekir.

Tam da bu nedenle hedef kitlenizi doğru şekilde segmentlere ayırmaya zaman ayırdınız. Hangi müşteri mıknatısının onları listenize çektiğini öğrendikten sonra, e-postalarınızı bu teklifler hakkında konuşacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Ayrıca sahip olabileceğiniz diğer ilgili tekliflerin tanıtımını yapabilirsiniz.

Hedef Kitlenizle Bağlantı Kuracak İkna Edici Bir Dil Kullanın

E-postalarınızı doğrudan mesajınızı okuyan kişiyle konuşuyormuş gibi yazmak istiyorsunuz.

Bunu nasıl başarıyorsunuz? Odağınızı kendinizden ve okuyucudan uzaklaştırarak .

Sadece kendi ürünleriniz hakkında konuşmak yerine hedef kitlenizin sorunlarını çözmenin yollarını sunun.

Daha fazla yardım için yazdığınız her e-postadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun:

 • Abonelerim için en büyük sıkıntı noktaları/zorluklar neler?
 • Abonelerimin mevcut hedefleri nelerdir?
 • Neden benim listeme abone oldular?
 • Bu e-postadaki mevcut sorunu nasıl çözebilirim?
 • Bu e-postayı neden okumalılar? Onlara büyük faydası nedir?

Adım 6: (İsteğe Bağlı) Açılış Sayfalarınızı Hazırlayın

Açılış sayfası, bir pazarlama kampanyası için oluşturulan bağımsız bir web sayfasıdır. Belirli bir hizmeti satmak gibi tek bir amaç için optimize edilmiştir. Açılış sayfalarına genellikle e-posta pazarlama kampanyalarında, sosyal medya gönderilerinde ve tıklama başına ödeme (PPC) reklamlarında bağlantı verilir

Bu adım isteğe bağlıdır çünkü e-posta otomatik yanıtlayıcı serinizdeki bir açılış sayfasına bağlantı verebilir veya vermeyebilirsiniz.

Bazı durumlarda yalnızca bir blog gönderisine, mevcut ürün sayfasına veya örnek olay çalışmasına bağlantı verebilirsiniz. Ancak diğer durumlarda, e-posta kampanyalarınızda ürün önerileri için hazır, profesyonel bir açılış sayfasına sahip olmak isteyeceksiniz.

Özel bir açılış sayfasına sahip olmak, kopyanızı optin kampanyanızda, e-posta kampanyanızda ve açılış sayfanızda tutarlı bir şekilde eşleştirmenize olanak tanır. Hedef kitlenizi satış hunisine doğru yönlendirmek için her adımda ikna edici bir dil kullanabilirsiniz .

Kişiselleştirmeniz ve mesajlarınız konusunda tutarlı kalarak sitenizdeki satışları daha kolay artırabilirsiniz.

Ancak bir web sitesi oluşturucu değilseniz, profesyonel görünümlü ve yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfasını nasıl oluşturabilirsiniz?

WordPress kullanıyorsanız cevap basit: SeedProd kullanın :

WordPress oluşturucu SeedProd'un ekran görüntüsü

SeedProd, WordPress için en iyi açılış sayfası oluşturucudur. Hiç kodlama beceriniz olmasa bile, birkaç dakika içinde profesyonel açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanır.

SeedProd ile başlamak için önceden oluşturulmuş şablonlardan birini kullanabilirsiniz. Bu, açılış sayfalarınızı bir araya getirirken size tonlarca zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Buradan, yeni öğeleri yerlerine sürükleyip bırakmak için sayfa düzenleyicilerini kullanabilirsiniz:

SeedProd'un sürükle ve bırak açılış sayfası oluşturucusunun görüntüsü

Bunun gibi özelleştirmeler yapmak son derece sezgiseldir ve ustalaşması uzun sürmez.

Aslında herkes  dakikalar içinde son derece etkili bir açılış sayfası oluşturmak için SeedProd’u kullanabilir .

Ayrıca SeedProd aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

 • Oluşturucuyu sürükleyip bırakın
 • Satır içi metin düzenleyici
 • Duyarlı ve mobil dostu
 • Abone yönetimi
 • Akıllı bölümler
 • Açılış sayfası şablonları
 • Ve daha fazlası…

Tekrar ediyorum, WordPress kullanıyorsanız açılış sayfaları oluşturmak için SeedProd’dan daha iyi bir çözüm yoktur.

Kendi gözünüzle görmeye hazır mısınız? Bugün SeedProd hakkında daha fazla bilgi edinin!

Adım 7: İyileştirmeler İçin Test Edin, İnce Ayar Yapın ve Takip Edin

Çoğunlukla uygulamalı olmasına rağmen, bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisi, bir gün oluşturup ertesi gün tamamen unutmanız gereken bir şey değildir.

En iyi sonuçları elde etmek için, iyileştirilmesi gereken alanları belirlemek amacıyla e-postalarınızın performansını izlemelisiniz. Ardından konu satırlarınızı, başlıklarınızı ve CTA’larınızı optimize etmek için A/B testini kullanın.

İşte göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz birkaç yararlı ölçüm:

 • Açık Oranlar : E-postalarınızı kaç kişi açıyor? Bu çok düşükse, bu muhtemelen konu satırlarınızın yeterince ilgi çekici olmadığı anlamına gelir.
 • Tıklama Oranları (TO): E-postanızdaki CTA’lara kaç kişi tıklıyor? Bu ölçüm çok düşükse, bu muhtemelen e-posta kopyanızın daha güçlü olabileceği anlamına gelir.
 • Abonelikten çıkma : İnsanlar e-posta listenizde kalıyor mu yoksa anında abonelikten mi çıkıyor? Abonelik iptalleri çok yüksekse, bu, potansiyel müşteri mıknatısınızın muhtemelen doğru hedef kitleyi listenize çekemediği anlamına gelir.
 • Özel Dönüşümler : İnsanlar sattığınız şeyi satın alıyor mu? Özel dönüşümler ayarlamalı ve özellikle e-posta kampanyalarınızdan gelen geliri izlemelisiniz. Bu şekilde, değişikliklerin genel geliriniz üzerinde bir etkisi olup olmadığını görebilirsiniz.

Bu 4 ölçümü yakından takip ederek, gelirinizi aylarca veya yıllarca artıracak daha karlı bir otomatik yanıtlayıcı serisini kolayca oluşturabilirsiniz.

Ve bu kadar! Bunlar, karlı bir e-posta otomatik yanıtlayıcı serisi oluşturmak için 7 adımdır.

Bu makaleler, e-posta pazarlama stratejinizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacak, böylece gelecek yıllarda pasif geliri artırabilirsiniz.

Ve unutmayın, etkili otomatik yanıtlayıcılar oluşturmanın ilk adımı, bölümlere ayrılmış potansiyel müşterilerle dolu geniş bir e-posta listesine sahip olmaktır.

E-Posta pazarlaması konusunda uzman tavsiyeleri almak ve profesyonel bir süreç ilerletmek için bizlerle BURADAN iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Kocaeli web tasarım alanında web tasarım süreçlerinde aktif rol oynayan ajansımız ile birlikte dijital dünyanın kapılarını bugün aralayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir