Kocaeli web tasarım firmaları ile birlikte e-ticarete giriş yapmak isteyen markalar başta kendi bölgeleri olan kocaeli web tasarım firmalarını araştırmakta ve bu alanda ki firmalar ile görüşme yapmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek ve e-ticaretin herkes tarafından her yerde yapılacağını açıklayacağımız içeriğimiz ile birlikte e-ticaret paketleri nelerdir, e-ticarete girmek isteyen birisinin web tasarım firmaları ile ne gibi bağlantısı olabilir bunları ele alacağız.

kocaeli-web-tasarim

E-Ticarete Genel Bakış ve Kocaeli Web Tasarım Firmaları

E-ticaret günümüzde hemen hemen herkes tarafından dikkat çeken ve aklının ucundan bir kere de olsa “şu internetten para kazanma işlerine bende bir baksam mı acaba?” diye geçirilen konuların başında yer almaktadır.

Özellikle korona virüs sonrasında e-ticarette ülkemizde büyük bir artış sağlanmış olup bu artışın olumlu ve olumsuz yönleri de ne yazık ki hayatımızda yerlerini almışlardır.

Özellikle firmaların e-ticaret sitesi oluşturacak olan kişi ve kurumlara e-ticaret paketleri sunmaları da bu dönem de çok popüler olmuş, bu popülerliği sayesinde e-ticarete girmek isteyen herkese ön ayak olmuşlardır.

Keza bizler de bu dönem de pek çok markaya ev sahipliği yaparak potansiyel referans sayımızı 2 katına katlamış durumdayız. Özellikle son dönemler de içerisinde bulunduğumuz projelerin başında e-ticaret paketleri ve aynı şekilde kurumsal web tasarım hizmetleri ve e-ticaret siteleri için SEO çalışmaları gelmektedir.

E-Ticaret Paketleri ve Dijital Pazarlamaya Giriş

E-ticaret paketleri genel olarak amaca uygun olarak farklılık gösterse de geneli aynı mantık üzerinde ilerlemektedir. E-ticarete girmeye karar verdiğiniz zaman hizmetlerinize uygun olarak bazen farklı çalışmalar veya web sitenize özel çalışmalar tercih edebilirsiniz ama bunları göz önünde bulundurmadan düz bir web sitesi olsun diyorsanız web sitenizde olması gereken bazı durumlar;

 • Müşterilerinizin kargolarını takip edebilmesi için kargo modülü
 • Online alışverişler de kredi kartı veya banka kartı ile ödeme alabilmek için sanal pos
 • Kampanyalarınız ve aynı şekilde potansiyel kitlenize ulaşabilmeniz için sosyal medya hesaplarınız
 • Kullanıcıların verilerini kaydederek bir sonra ki alışverişlerin de daha kolay sepete ekleme alışveriş yapabilmelerini sağlamak için üyelik oluşturma ve saklama.

Gibi belli başlı şeyler web sitenizde her zaman için olması gerekmektedir. Unutulmamalı ki e-ticarette her zaman için potansiyel kazanç söz konusudur. Bu durumda kimin sizden ne zaman ürün satın alacağı veya satın alan insanların ne zaman geri dönerek tekrar alışveriş yapacağını bilemezsiniz.

Bu yüzden her zaman iççin her dakika alışveriş yapılabilir olmaya hazır olmalı ve aynı şekilde tekrarlanan alışverişlerinizi ve sadık müşterilerinizi hatırlamanız gerekmektedir.

kocaeli web tasarim bi adam medya

Bir diğer konu ise tabi ki dijital pazarlamanın her türlü nimetinden yararlanmaktır. Genel olarak kişi ve kurumlar bu durumlar görmezden gelerek e-ticaret paketleri satın alıyor ve kara düzen bir şekilde ticaret yapmaya ve internet üzerinden para kazanmaya çalışıyor. Bu durum ne yazık ki mümkün değil.

Öncelikli olarak dijital pazarlamanın ve e-ticaretin fiziki ticaretten daha zor ve meşakatli olduğu gerçeğini bilmeniz gerekmektedir. Bu gerçeği bilmeden yola çıkarsanız ne yazık ki hedeflerinize ulaşamadan projenize son vermeniz gerekebilir.

Özellikle bizler kocaeli web tasarım alanında faaliyet göstermemizin yanı sıra Türkiyenin pek çok noktasında ki projeye ev sahipliği ve yöneticiliği yaptığımızdan dolayı bu tür durumları her zaman göz önünde bulundurmaktayız.

E-ticaretin en önemli ve unutulmaması gereken kurallarından birisi de marka bilinirliğini oluşturmaktan geçmektedir. Mevcut web sitenizin daha fazla kitleye ulaşmasını istiyorsanız işletmenizin ve markanızın billinir olmasını sağlamanız gerekmektedir.

Bu çalışmaları göz önünde bulundurmadan çıkılan yolda ne yazık ki başarı elde edilemeyecek ve kısa süre sonra yok olup gidecektir.

E-Ticaret Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gerekenleri blogumuz daha önce bir kaç kere ele almış ve bu konu üzerine sosyal medya hesaplarımızdan gelen çokça soruyu daha önce cevaplamıştık. Yakın dönem de oluşturacağımız youtube kanalımız üzerinde de yine bu tür konuları ele alacak ve sizden gelecek olan soruları cevaplayacağız.

Youtube kanalımıza şimdiden abone olmak ve yeni oluşturacağımız içeriklerimizden anında haberdar olmak için katılabilirsiniz. Abone olmak için

Bir diğer konu ise yapmamanız gerekenler ile alakalı onunla da ilgili olarak daha önce blogumuz da ele aldığımız E-Ticarette Yapılan En Büyük 10 Hata adlı konumuzu inceleyebilirsiniz. Konuya gitmek için; https://biadammedya.com/e-ticarette-yapilan-en-buyuk-10-hata/

Genel olarak e-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken konuları ele alacak olursak;

 • Ürünlerinizi satarken değil, alırken kazanmaya çalışın.
 • Ürünlerinizin her zaman için takipçisi olun ve her müşterinize ilk müşteriniz gibi özen gösterin.
 • Müşterilerinizin özel günlerini muhakkak takip edin ve 0850’li kurumsal numaraya sahip olarak onlara özel günlerinde mesaj atarak hatırladığınızı belli edin.
 • Müşterileriniz ile her zaman için diyalog halinde olun bunun için siteleriniz de canlı destek bölümü oluşturarak oraları aktif şekilde kullanın.
 • Kitlesel iletişim araçlarının başında yer alan whatsapp ile birlikte müşterilerinizin anlık sorunlarına çözüm üretin ve whatsapp destek hattınız her zaman için sitenizde müşterilerinizin ulaşabileceği alanlarda yer alsın.
 • Ürünlerinizi özenle kargolayın ve kargolama yaparken promosyon ürünler kullanarak müşterilerinizi mutlu ve memnun edin.
 • Müşterileriniz için kargolarda kullanacağınız teşekkür kartları oluşturarak onlara yaptıkları alışverişten dolayı minnettarlık duyduğunuzu dile getirin.
 • Sosyal medya hesaplarınızı sadece ürün paylaşımı için değil dönem dönem soru cevap ve bir konuyu ele almak için de kullanın. Bu çalışma sizin potansiyel kitleniz ile daha etkileşim halinde olmanıza olanak sağlayacaktır.
 • Sosyal medya reklamlarınızı asla eksik etmeyin.
 • Hiçbir sosyal medya hesabını görmezden gelmeyin. Potansiyel kitlenizin hareketlerini analiz edin ve hangi sosyal mecranın hangi saatlerde aktif olduğunu potansiyel kitlenizin nasıl tepki verdiğini iyi değerlendirin.
kocaeli-web-tasarım-firmalari-2020

Kocaeli Web Tasarım Firmaları ve E-Ticaret Paketleri

Kocaeli web tasarım firmaları genel olarak e-ticaret paketleri konusunda müşterilerine farklı alternatifler sunmaktadır. Bizler de Bi Adam Medya olarak müşterilerimize farklı alternatifler sunmakta ve bu alternatifler arasında müşterilerimize uygun olan yol haritalarını oluşturmaktayız.

Gerek Kocaeli gerekse Türkiyenin her tarafına sunduğumuz hizmetlerimiz ile birlikte bugüne kadar ki pek çok markaya ev sahipliği yapmış ve yapmaya da devam etmekteyiz.

Özellikle e-ticaret paketleri konusunda İstanbul firmaları her zaman için ön planda olmaktadır. Genel olarak hazır paket satışı yaptıklarından ve bu alanda bilgisi olmayan insanların kolayına geldiğinden dolayı her zaman için tercih edilen durak istanbul olmaktadır.

Fakat bu konuda ne yazık ki insanlarımız hataya düşmekte ve sadece bu hizmetlerin istanbul bölgesinde çözülebileceğini düşünmektedir. Bizler kocaeli de olmanın yanı sıra Türkiyenin her noktasına nasıl hizmet sağlıyorsak başka ajanslar da keza aynı şekilde bu alanlarda Türkiyenin her noktasına aktif olarak hizmet sunmaktalar.

Şuan da sizler e-ticaret paketleri ile kocaeli web tasarım firmalarının veya başka illerde ki firmaların ne alaka olduğunu düşünüyor olabilirsiniz kısaca cevaplayalım.

Web tasarım firmaları hiçbir zaman tek bir hizmet sunmamakla birlikte butik hizmetler sunmaktadırlar. Bi Adam Medya’da keza web sitesinde yer alan tüm hizmetleri tek kalemde sunmakta ve müşterilerine bu alanda profesyonel çözümler sunmaktadır.

Bu hizmetlerin benzer ve aynılarını hemen hemen her şehirde ki firmadan gönül rahatlığı ile bulabilir, çalışma yaptırabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken konulardan birisi çalışma yapacağınız firmanın gerçekten bu alanda ne kadar başarılı olduğu ve bu alanda sizlere referans sunup sunamayacağıdır.

Buna dikkat ettiğiniz sürece e-ticaret paketleri için istanbula kadar gitmenize hiçbir zaman gerek yoktur. Türkiyede e-ticaret günden güne büyüyen bir sektör olduğundan dolayı bu alanda ki bilgi kirliliğine ve yanlış anlamaları bu şekilde açıklamak ve herkesin her alanda her bölgede profesyonel hizmet alabileceğini belirtmek istedik.

kocaeli web tasarim firmaları bi adam medya

E-Ticete girmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Korkmayın! WhatsApptan ulaşın, projenize hayat verelim.

whatsapp-button

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir