Web tasarım ajansları günümüzde özellikle virüs dönemi sonrasında oldukça aktif rol almaya başladılar. Özellikle yerel bölgelerde aktif olarak faaliyet gösteren web tasarım firmaları genel olarak küçük ve orta ölçekli firmaların genel işlemlerine hizmet etmekte ve yerel olarak faaliyet göstermektedir.

Bugün web tasarım ajansları tam olarak ne yapıyor, hizmet alanları nedir? Bi Adam Medya olarak bizler ne yapıyoruz kısaca bunlara değinerek hem web tasarım firmaları arasında ki farkları sizlere sunacak hemde bu alanda ki arayışınızda yol haritası oluşturacağız.

kocaeli-web-tasarim-firmalari

Web Tasarım Ajansları ve Genel Hizmetleri

Web tasarım ajansları veya genel olarak bilinen hali ile web tasarım firmaları gerek niş alanlarda gerekse butik olarak tüm hizmetleri sağlayabilmektedir.

Bu firmanın veya ajansın tam olarak bünyesinde nasıl bir ekibi barındırdığı veya tam olarak hangi alanda faaliyet göstereceğine göre farklılık göstermektedir.

Özellikle kocaeli web tasarım firmaları bu alanda butik olarak hizmet vermektedirler. Bizler de Bi adam Medya olarak butik alanda kocaeli web tasarım alanında aktif olarak küçük ve orta ölçekli işletmelere danışmanlık sağlıyor, yeni projelere yön veriyor ve hizmet sunuyoruz.

Tabiki Kocaeli bölgesinde ki faaliyetler ile İstanbul bölgesinde ki faaliyetlerin aynı olması beklenilmez. Demin de söylediğimiz gibi bölgeden bölgeye veya firmadan firmaya farklılık göstermesi muhtemel.

Genel olarak hizmet sağlayan firma türleri:

  • Web tasarım ajansları
  • Fotoğraf çekim ajansları
  • Video ve video reklamları hizmeti sunan ajanslar
  • Basılı reklam hizmeti sunan ajanslar ( Baskı merkezleri )
  • Dijital tasarım hizmeti sunan ajanslar ( Sadece grafik tasarım hizmetini kapsamaktadır. )
  • Seo ajansları ( Sadece arama motoru optimizasyonu hizmeti sunmaktadır. )

Ve daha pek çok farklı alanlarda tek bir amaca hizmet eden veya genel olarak butik hizmeti sunan ajans türleri mevcuttur. Bu türler bölgeden bölgeye ve mevcut personel durumuna göre farklılık göstermektedir.

web-tasarim-ajanslari

Firmalar Web Tasarım Ajanslarına Neden İhtiyaç Duyar?

Günümüzde dijital pazarlama ve e-ticaret hızlı bir ivme yakalamış ve günden güne ivmesini arttırarak devam etmektedir. Dijitalleşen Dünyada özellikle işletme sahipleri ve e-ticaret ile uğraşan firmaların tamamı sosyal medya uzmanlarına veya e-ticaret danışmanlığına ihtiyaç duyuyorlar. Bu noktada web tasarım ajansları veya web tasarım firmaları bünyesinde barındırdığı uzmanlar dahilinde firmaların bu ihtiyaçlarına cevap verebiliyorlar.

Peki firmaların başka bir firmadan bu tür bir destek alması ne gibi avantaj sağlıyor? İşte asıl olarak bilinmesi gereken nokta burası. Genel olarak dışarıdan alınan her hizmet hem yerinden hemde masrafsız olmaktadır. Günümüzde bir işçinin bir işverene oluşturduğu aylık masrafları göz önünde bulundurduğumuz zaman ve işi tam olarak profesyonel yapamadığını veya becerikli olmadığını da düşünürsek büyük oranda zarar sağlayacaktır.

Bu gibi durumlarda firmalar genel olarak dışarıdan ekstra olarak hizmet almaktadırlar. Bizler de kocaeli web tasarım alanında olmakla birlikte pekçok alanda firmalara danışmanlık hizmeti verdiğimizden dolayı olası iş yüklerini hafifletiyor ve aynı zaman da firmanın mali gücünü yormuyor ekstra masraflardan koruyoruz.

Virüs dönemi sonrasında firmaların küçülmeye giderek daha az personelle daha fazla iş yaptırma taleplerine tam olarak işçilerin yanıt vermemesi firmaları bu tür arayışa itmek durumunda kaldı. Genel olarak google üzerinde yapılan aramalar ise; kocaeli sosyal medya uzmanı veya izmit web tasarım firmaları şeklinde olmaya başladı.

Elde ettiğimiz bu arama hacimleri bize gösteriyor ki özellikle kendi bölgemizde ki firmaların gerçekten bir dijital pazarlama uzmanına ihtiyaç duyuyorlar. Bu noktada bizler her ne kadar aktif rol oynuyor olursak olalım özellikle Kocaeli bölgesi sanayi yönünden ve ithalat, ihracat yönünden gelişmiş bir şehir olmasından dolayı tam anlamı ile sonuç odaklı çalışmamakta sürekli olarak pazara yeni oyuncular girmektedir.

Günden güne büyüyen Kocaeli pazarında ise bizler var gücümüz ile çalışmaktayız. Bu genel araştırmalarımız sonucunda virüs döneminden sonra tüm şehirlerde aynı olmaya başladı. Özellikle Kocaeliden sonra İstanbul bölgesinin bu alandaki artışı geçen yıla oranla %182 oranında artmış durumda.

Buda demek oluyor ki e-ticaret paketleri veya kurumsal web tasarım hizmetlerine talep fazlası ile artmış.

İşte bu noktada yukarıda ki bilgileri de göz önünde bulundurduğumuz zaman firmaların web tasarım ajanslarına her zaman için ihtiyaç duydukları gerçeği ortaya çıkmaktadır.

kocaeli-web-tasarim

Web Tasarım Firmaları ve SEO Hizmeti

Web tasarım firmaları veya web tasarım ajansları genel olarak sundukları hizmetler içerisinde her zaman için SEO yani arama motoru optimizasyon çalışmasını barındırmaktadırlar.

Bilmeyenler şuan için SEO nedir diye düşünüyor olabilir kısaca açıklayalım.

SEO: Google arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitelerimizin google üzerinde ki potansiyel aramalara karşılık web sitemizi bir bebek gibi besleyip büyütme örneğini verebiliriz.

ÖRNEK: E-ticaret siteniz var ve bebek bezi satıyorsunuz, google üzerinde ki bebek bezi satın al aramasında ilk sırada veya ilk sayfada çıkma çalışmalarının tamamnı SEO kavramına borçluyuz.

Bu yüzden özellikle bizde kocaeli web tasarım alanında hizmet verdiğimiz firmalara kocaeli seo veya yerel seo çalışmalarını muhakkak öneriyor ve teklifte bulunuyoruz.

Çünkü kocaeli seo çalışması bir firmanın varlığını belli etmesinin en önemli yollarından birisidir. Bir web sitesini inşa etmek sadece buz dağının görünen kısmıdır.

Görünmeyen kısmında ise tamamen işin matematiksel boyutu mevcuttur. O noktada tam olarak fayda sağlanmalı ve firmanın dijitalde ki varlığı iyileştirilmelidir.

Genel olarak SEO kavramını bilen ve bu çalışmanın ortalama maliyetlerini bilen firmalar kaçmakta veya bu çalışmayı ötelemektedirler.

Fakat unutulmamalıdır ki SEO çalışması bir firmanın potansiyel iş gücünü ve kazancını %300 veya %500’lere çıkartabilecek kadar önemli bir çalışmadır.

Hiçbir zaman boşa zaman kaybı veya fazladan ödenen para olarak düşünülmemeli, her kurumsal web tasarım çalışmasına veya e-ticaret paketlerine birebir uygulanması gereken çalışma bütünüdür.

Tabiki SEO çalışmaları geniş kapsamlı ve süreklilik gerektiren bir çalışmadır. Yani dijital savaş olarak adlandırabiliriz. Bu savaşın hiçbir zaman galibi olmayacağı gibi bir sonu da yoktur. Uzun vadede sahnede kalan ve savaşmaya devam eden firma kazanacaktır.

Bir düşünün, kendi sektörünüzde bölgenizde google aramalarında lidersiniz. Günlük iş potansiyelinizi veya alacağınız talepleri gözünüzde canlandırdınız mı? İşte web tasarım firmaları genel olarak SEO hizmetini bünyesinde barındırmakta ve bu alanda ki eksiği gidermektedir.

SEO Hizmetimiz Hakkında Bilgi Almak ve Hizmetten Yararlanmak İçin: SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

kocaeli-web-tasarim-bi-adam-medya

Web Tasarım Ajansları ve E-Ticaret İlişkisi

Web tasarım ajanslarının pek çoğu bizler de dahil olmak üzere e-ticaret siteleri üretmekte ve bu sitelerin genel optimizasyon hizmetlerini sağlamaktadır.

Bu hizmetler firmadan firmaya, projeden projeye değişkenlik gösterse de genel hatları ile amaç marka bilinirliğini oluşturmak ve bu süreçteki tüm dijital hizmetleri sağlamaktır.

Tabi ki bu konuda ne yazık ki Türkiyede ki merdiven altı hizmet sağlayan kişiler yüzünden pek çok proje veya firmaların pek çok girişimi daha başlamadan hüsran ile sonuçlanıyor veya başlamadan bitiyor. Bu noktada bizler de çok kez uyarılarda bulunmamıza rağmen Türkiyede ki “ucuz olsun boşver” düşüncesi her zaman için zarara uğratıyor.

Şunu açıkça belirtmek gereklidir ki dijital pazarlama hiçbir zaman ucuz bir iş veya hizmet değildir. Fiziki satıştan veya fiziki ticaretten hiçbir farkı olmayıp aksine daha fazla potansiyel rakip ve rekabet vardır. Bu yüzden dijital pazarlamanın ucuz olduğu düşüncesi aklınızda hiçbir zaman olmamaldır.

Bu aynı şekilde e-ticaret siteleri içinde geçerlidir. Kocaeli web tasarım firmaları alanında pek çok firmada ne yazık ki merdiven altı çalışmakta başta Kocaeli esnafları ve işletmeleri olmak üzere pek çok projeyi küstürmektedirler.

Bu noktada ofisimize gelen ziyaretlerde elde ettiğimiz geri bildirimler ne yazık ki üzücü tabloyu ortaya çıkartmaktadır. Merdiven altı çalışmaların önünü açanlar ise hiç şüphesiz ki işletme sahipleri ve yeni girişimcilerdir.

Bu noktada tutarlı olmak, yapılan hizmetlerin sözleşmeli olması ve yapılan tüm hizmetlere fatura kesilmesi aranan ilk kriterler arasında olmalıdır. Ama genel olarak firmaların “ucuz olsun böyle olsun” düşüncesi yüzünden merdiven altı çalışan kişilere her zaman için alternatif kazanç oluşturmaktadır.

Dijital pazarlama alternatif bir kazanç modeli değil aksine bir meslektir. Bu meslek ne yazık ki ülkemizde hakettiği noktada olmasa da bu noktaya taşıyabilmek için bizler de üzerimize düşen görevi hakkı ile yerine getirmeye çalışıyoruz.

Başlığımıza dönecek olursak web tasarım ajansları genel olarak e-ticaret sitelerini oluşturduktan sonra firmanın kendi imkanlarına bağlı olarak gerek fotoğraf çekimleri, gerekse video çekimleri, stüdyo çekimleri veya ürün tanıtımları gibi pek çok hizmeti de sağlamaktadır.

Eğer bir projeye başlıyor ve tam olarak nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız profesyonel destek almanız her zaman için sizlerin yararına olacaktır.

Profesyonel Destek Almak ve Projenizi Bugün Hayata Geçirmek İçin Yazın, Görüşelim

whatsapp-button

Kocaeli Web Tasarım Fiyatları ve Genel Fiyatlandırma 2020

Kocaeli web tasarım firmaları genel olarak web tasarım fiyatları hakkında net bir rakama bağlı değildir. Bu yine yukarıda ki e-ticaret başlığımızda belirttiğimiz durumlardan kaynaklıdır.

Hiçbir zaman istikrarlı bir düzen kurulmadığı için merdiven altı firmaların her zaman alternatif fiyatlandırmaları piyasada var olacaktır. Ama unutulmamalıdır ki genel olarak ucuza yapılan hizmetlerin tamamı sonunda hüsrana uğramakta ve mazi olup gitmektedir.

Bu yüzden genel olarak bir hizmet almak istiyorsanız bunu tam olarak hakkı ile yaptırmaya özen göstermeniz hem markanız hemde heves ve hayalleriniz için oldukça önemlidir.

İkinci bir konu ise genel olarak Türkiyede ki web tasarım fiyatları konusunda ki yanlış izlenilen politika. Bizler kocaeli web tasarım fiyatları hakkında söylüyoruz ama Türkiye geneline baktığımız zaman bugün aylık 30 TL taksit ile web site tasarımı yapan firmaların olduğunu görmek mümkün.

Bizler de bu hizmeti sağlayan bir web tasarım ajansı olarak şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki bu tür hizmetlerin ömrü en fazla 3 aydır. Hiçbir resmiyet, sözleşme, hizmet faturası olmaksızın yapılan hizmet türü olarak yeni başlayan firmalara veya yeni heveslenen ve birşeyler yapmak isteyen insanları ağına düşürmeye çalışan fırsatçıların tuzaklarından öteye gitmemektedir.

Bu yüzden genel olarak bildiğiniz veya referanslarını inceleyebildiğiniz firmaları tercih edin. En önemlisi yapılan hizmetlerin tamamına fatura kesimi talep edin ve sözleşmeli olarak hizmet satın alın.

kocaeli-web-tasarim-fiyatlari

Kocaeli Web Tasarım ve Kocaeli SEO Ajansı Bi Adam Medya

Bi Adam Medya olarak Kocaeli web tasarım firmaları arasında aktif olarak görev almakta ve kocaeli seo alanında yerel aramalarda kişi, kurum ve kuruluşlara aktif olarak profesyonel hizmet sunmaktayız.

Başlıca hizmetlerimiz web sitemizde mevcut olup bugüne kadar edindiğimiz bilgi birikimimiz ve profesyonel desteklerimiz sayesinde toplam referans sayımızı yüzün üzerine çıkartmış durumdayız.

Bu gururu yaşamanın yanı sıra aktif olarak e-ticaret danışmanlığı hizmeti sunarak markalara bu alanda da ürün ve hizmetlerini satmaları noktasında destek olmaktayız.

Ayrıca sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere sorulan her türlü soru ve sorunda destek olmakta, çözüm yolu üretmekte ve sunmaktayız.

Sizler de merak ettiklerinize bizlere dilerseniz sosyal medya hesaplarımız üzerinden dilerseniz iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.

Ayrıca TEKLİF AL sayfamız üzerinden projeleriniz, mevcut çalışmalarınız veya hizmetleriniz için teklif alabilir, yüzü aşkın referansımızın arasına katılabilirsiniz.

FACEBOOKİNSTAGRAMLİNKEDINTWİTTER
Bizi Sosyal Medya’da Takip Edin #biadammedya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir