Amazon Dropshipping kelime anlamı olarak mevcut bir ürüne, depoya veya stoğa ihtiyaç duymadan satılan ürün ticareti anlamına gelmektedir.

Yani hiçbir fiziki mağazaya veya fiziki ürüne ihtiyaç duymadan üreticilerin ürünlerini kendi networkünüz üzerinden pazarlayabilir, satış başı komisyon kazanabilirsiniz.

Bu iş modeli özellikle son beş yıl içerisinde oldukça fazla popülerlik yakalamış ve tüm Dünya üzerinde ki istikrarlı artışını sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir.

Altta yer alan Google trend istatistikleri anlık ve canlıdır. Son beş yıllık gelişimi kendiniz de gözlemleyebilirsiniz.

Dropshipping yapmak için pek çok farklı alternatifiniz bulunmaktadır. Bunun için kendi e-ticaret sitenizi kullanabileceğiniz gibi diğer pazar yerlerini veya amazonu tercih edebilirsiniz.

Amazon dropshipping’in yanı sıra kendi e-ticaret siteniz üzerinde tedarikçinin tarafınıza sunmuş olduğu ürünleri yayınlayarak gelen siparişleri yine üreticiye iletmeniz işlemlerinin genelini kapsamaktadır aslında dropshipping.

Bu noktada dropshipper diye adlandırdığımız tedarikçiniz oldukça kaliteli ve işini düzgün yapan bir firma olmak zorunda. Zira blogumuz da yer alan Amazon FBA ve Dropshipping arasındaki farkları incelediğimiz yazımızda tüm detayları ile bu konuya da değinmiştik. Dilerseniz o yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz; 2020 Amazon FBA ve Dropshipping Rehberi

Amazon Dropshipping

Amazon, 2019’da 232 Milyon Dolar satış ile Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi haline geldi. Bu artıştan ve güven ortamından sonra satıcıların büyük çoğunluğu ve hatta tamamı amazon üzerinden satış yapmak için kolları sıvası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir