Web siteniz için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz?

60.000’den fazla WordPress eklentisinin mevcut olduğu göz önüne alındığında, WordPress eklentilerini seçmek zor olabilir. Ayrıca tüm eklentiler ücretsiz değildir veya söz verildiği gibi çalışmaz; dolayısıyla yanlış seçim yapmak size para ve zaman kaybettirebilir.

Neyse ki WordPress eklentileriyle oynamayı seviyorum. Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) konusunda uzmanım ; bu, çevrimiçi işletmelerinizi büyütmenize yardımcı olabileceğimi söylemenin süslü bir yoludur.

Her web sitesinin ve WordPress blogunun sahip olması gereken en iyi WordPress eklentilerini paylaşacağım için okumaya devam edin.

2024 Yılının En İyi 38 WordPress Eklentisi ve Aracı
2024 Yılının En İyi 38 WordPress Eklentisi ve Aracı

En İyi WordPress Eklentilerinin Listesi 2024

1. Hepsi Bir Arada SEO (AIOSEO): En İyi SEO Eklentisi

SEO için en iyi WordPress eklentileri

AIOSEO, SEO için en iyi WordPress eklentilerinden biridir.

SEO neden bu kadar önemli? Dünyanın en iyi pazarlama stratejisine ve içeriğine sahip olsanız bile, web sitenizi ilk etapta kimse göremezse bunların hiçbir önemi yoktur.

SEO, ziyaretçilerin web sitenizi nasıl bulduğudur. AIOSEO daha iyi başlıklar, meta açıklamalar, al etiketler ve daha fazlasını yazmanıza yardımcı olur. Bu, içeriğinizin arama sonuçları sayfasının en üstüne çıkmasına yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak 3 milyondan fazla profesyonel bu eklentiyi kullanıyor.

AIOSEO’nun Temel Özellikleri:

 • Bağlantı Asistanı: Dahili ve harici bağlantıları yönetmenize yardımcı olur
 • Yönlendirme Yöneticisi: İçeriği taşıdığınızda veya sildiğinizde kullanıcıların ve arama motorlarının kaybolmasını önler
 • Zengin Parçacıklar Şeması: İncelemeler, ürünler veya öne çıkan haberler gibi daha zengin parçacıklar elde etmenize yardımcı olur
 • SEO Denetim Kontrol Listesi: Kritik SEO hatalarını ve iyileştirme önerilerini saniyeler içinde belirler
 • TruSEO Sayfa İçi Analizi: Her yazı ve sayfa için size akıllı bir SEO kontrol listesi sunar
 • XML Site Haritaları: Arama motorlarına sitenizdeki içeriğin nerede bulunacağını gösterin

AIOSEO’yu Neden Seveceksiniz?

AIOSEO’nun hem güçlü hem de kullanımının kolay olduğunu takdir ediyorum.

İşletmeniz için SEO ayarlarını seçmenize yardımcı olacak otomatik bir kurulum sihirbazına sahiptir. Ancak yine de her sayfa için özelleştirilmiş, uygulanabilir öneriler alırsınız. TruSEO puanı, siz değişiklik yaptıkça gerçek zamanlı olarak güncellenir, böylece sonuçları anında görebilirsiniz.

WordPress eklenti deposundan indirebileceğiniz AIOSEO’nun lite bir sürümü var . Premium sürüm yıllık 49,60 dolardan başlıyor.

Alternatif: Yoast SEO

2. OptinMonster: En İyi Potansiyel Müşteri Kazanma Eklentisi

Olası satış yaratma için WordPress işletme eklentileri

OptinMonster , e-posta listenizi, potansiyel müşterilerinizi ve satışlarınızı büyütmek için premium WordPress eklentisidir. Terk eden ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek, sayfa görüntülemelerini artırmak, dönüşümleri artırmak istiyorsanız, OptinMonster sizin için en uygun eklentidir.

OptinMonster oluşturucusunda yeni kampanya.

Ne tür bir çevrimiçi iş yürütüyor olursanız olun, OptinMonster’ın sizin için bir çözümü vardır.

Temel OptinMonster Özellikleri

 • 6 Etkinleştirilmiş Kampanya Türü: Açılır pencere, kayan çubuk, kaydırmalı, satır içi, tam ekran ve oyunlaştırılmış özelliklerle kampanya türünüzü hedeflerinizle eşleştirin
 • Kampanya Tetikleyicileri: Exit-Intent® Teknolojisi, Kaydırma Tetikleyicisi, MonsterLinks™, Inactivity Sensor™, Zamanlanmış Görüntü Kontrolü, Kampanya Planlama ve diğer tetikleyicilerle kampanyalarınızı doğru zamanda gösterin
 • Hedefli Kampanyalar: Yönlendiren Tespiti, Sayfa Düzeyinde Hedefleme, Site İçi Takip Kampanyaları®, Site İçi Yeniden Hedefleme®, Coğrafi Konum Hedefleme, Çerez Yeniden Hedefleme, Cihaz Tabanlı Yeniden Hedefleme ve AdBlock Tespiti ile kampanyalarınız için doğru kitleyi bulun
 • Sürükle ve Bırak Oluşturucu: Kullanımı kolay oluşturucumuzla katılım formunuzu dakikalar içinde hazırlayın
 • Kusursuz Entegrasyonlar: Kampanyalarınızı Mailchimp veya Hubspot gibi halihazırda kullanmakta olduğunuz pazarlama ve satış araçlarına bağlayın.

3. MonsterInsights: En İyi Analiz Eklentisi

İşletme web sitesi analitiği için WordPress eklentileri

MonsterInsights piyasadaki en iyi WordPress analiz eklentisidir.

Bir analiz eklentisi neden bu kadar önemli? Ölçemediğiniz şeyi geliştiremezsiniz.

MonsterInsights, trafik kaynakları ve hedef kitle davranışları gibi karmaşık analizleri kolayca anlamanıza olanak tanır. Neyin işe yaradığını ve nerede zamanınızı boşa harcadığınızı bileceksiniz.

MonsterInsights ile bundan sonra ne yapacağınızı tahmin etmenize gerek kalmayacak. Veriler stratejinizi yönlendirebilir.

MonsterInsights ayrıca Woo veya Easy Digital Downloads için e-Ticaret izleme olanağı sunar. Elektronik tablolarla veya hesaplamalarla uğraşmadan satış trendlerinizi anında görebilirsiniz.

Temel MonsterInsights Özellikleri

 • Analitik Takibi: Satış ortağı bağlantısı, gönderi türü, giden bağlantı ve e-Ticaret takibi gibi bir düzineden fazla izleme özelliğiyle derinlemesine araştırma yapın
 • Özel Raporlar: Analiz verilerinizi WordPress kontrol panelinizden görün (ve günde 5+ dakikadan fazla tasarruf edin!)
 • Entegrasyonlar: E-Ticaretiniz, formunuz, satış ortağınız ve halihazırda kullanmakta olduğunuz diğer eklentilerle bağlantı kurun
 • Kodsuz Kurulum: Analitiklerinizi geliştirici olmadan kurun

MonsterInsights’ı Neden Seveceksiniz?

MonsterInsights’ın çalışma şeklini seviyorum. Favori WordPress iş eklentilerimizin hepsinde bir model görüyor musunuz? Kolay ama güçlü.

Kurulum ve kurulum basittir ve tek bir düğmeye basılarak ek özelliklere ulaşılabilir.

Web sitesi analitiği işletmenizin büyümesi açısından hayati öneme sahiptir ve MonsterInsights ile ihtiyacınız olan verilere gerçek zamanlı erişime sahip olursunuz.

Ve evet, deneyebileceğiniz MonsterInsights‘ın basit bir sürümü de var ! Premium sürüm yıllık 99,50 dolardan başlıyor.

4. WPForms: En İyi İletişim Formu Eklentisi

WPForms

WPForms, herhangi bir kodlama olmadan form oluşturmak için en iyi WordPress eklentisidir.

Her web sitesinin bir iletişim formuna ihtiyacı vardır. Ancak WPForms ayrıca anketler, konuşma formları, testler ve hatta ödeme formları da oluşturabilir. Hepsi kolay bir sürükle ve bırak oluşturucuyla.

Temel WPForms Özellikleri

 • Sürükle ve Bırak Form Oluşturucu: Formlarınızı kodlamaya gerek kalmadan yalnızca birkaç dakika içinde kolayca oluşturun
 • Anında Bildirimler: Form gönderimlerini görün ve sizinle iletişime geçer geçmez yanıt verin
 • Duyarlı Tasarımlar: Formlarınızı her ekran boyutunda güzel bir şekilde gösterin
 • Ödeme İşlemcisi Eklentileri: Ödemeleri Stripe, Paypal, Square ve daha fazlasıyla toplayın
 • Entegrasyonlar: Formunuzu favori e-posta pazarlama, CRM ve diğer araçlara bağlayın

WPForms’u Neden Seveceksiniz?

İletişim, kayıt ve ödeme formlarınız son derece profesyonel görünecek. Ayrıca önemli bilgileri kolayca toplayabilecek ve gerektiğinde hızlı bir şekilde yanıt verebileceksiniz.

Henüz ödeme formlarına, entegrasyonlara veya diğer gelişmiş özelliklere ihtiyacınız yoksa WPForms’un lite sürümü başlamak için harika bir yerdir.

Premium WordPress eklentisi yıllık 49,50 dolardan başlıyor.

5. TrustPulse: En İyi Sosyal Kanıt Uygulaması

TrustPulse

TrustPulse , sosyal kanıtlarla dönüşümleri artırmak için en iyi WordPress eklentisidir.

Ziyaretçiler gerçek zamanlı müşteri faaliyetlerini göz alıcı aktivite baloncukları olarak görüyor. Bu bildirimler güvenilirliği artırabilir.

trustpulse location

Belki bu makaleyi okurken birinin OptinMonster satın aldığına dair küçük bir açılır pencere bile görmüşsünüzdür. Evet, bu TrustPulse!

TrustPulse aslında bir eklenti değil, yalnızca web sitenize eklediğiniz bir kod satırıdır. Bu listede Squarespace, Wix veya Shopify gibi diğer sitelerde de kullanılabilen birkaç WordPress aracından biridir.

Temel TrustPulse Özellikleri

 • Gerçek Zamanlı Etkinlik Takibi: Web sitenizdeki herhangi bir eylemin canlı akışını gösterin
 • “Yanıyor” Bildirimleri: Belirli bir dönemde kaç kişinin işlem yaptığını gösterin
 • Akıllı Hedefleme: Gelişmiş hedefleme kuralları ve zamanlama kontrolleriyle sosyal kanıt bildirimlerinizi doğru kişilere doğru zamanda gösterin
 • Esnek Tasarım Seçenekleri: Mesajı, renkleri, resimleri ve daha fazlasını web sitenizin görünümüne ve tarzına uyacak şekilde özelleştirin
 • Eyleme Geçirilebilir Analizler: Hangi sayfaların en yüksek dönüşümü sağladığını bir bakışta görün

TrustPulse’ı Neden Seveceksiniz?

Sosyal kanıt ikna edicidir. Site ziyaretçilerine birisinin ürününüzü satın aldığını söyleyen bir açılır pencere kadar basit bir şey bile çok işe yarayabilir.

TrustPulse’un kurulumu kolaydır ve her web sitesinde çalışır. İster WordPress, Shopify, Squarespace veya başka bir platformda olun TrustPulse’u kullanabilirsiniz.

Pro sürümü ayda 5 dolardan başlıyor.

6. SeedProd: En İyi Açılış Sayfası Oluşturucu

TohumProd

SeedProd, dakikalar içinde güzel WordPress sayfaları oluşturmanın süper kolay bir yolunu sunan en iyi WordPress eklentilerinden biridir.

Sayfa oluşturucu eklentisi potansiyel müşteri yakalama sayfaları, satış sayfaları, yakında çıkacak sayfalar ve daha fazlasını oluşturabilir.

SeedProd’un Temel Özellikleri:

 • Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu: Hiçbir kodlamaya gerek kalmadan harika görünümlü temalar, sayfalar ve düzenler oluşturun
 • Blok ve Şablon Kitaplığı: Web sitenizin tasarımında zaman kazanmak için önceden hazırlanmış, profesyonelce tasarlanmış bloklarımızı ve şablonlarımızı kullanın.
 • Canlı Önizlemeler: İster taslak ister canlı olsun, herhangi bir sayfadaki değişiklikleri görün
 • Yerleşik Çok Yakında ve Bakım Modları: Yapım aşamasındayken web sitenize erişimi sınırlayın
 • Entegrasyonlar: Woo ve en iyi e-posta pazarlama sağlayıcılarıyla bağlantı kurun

SeedProd’u Neden Seveceksiniz?

SeedProd, daha karmaşık temaların karmaşasını ortadan kaldıran çok yönlü bir sayfa oluşturucudur.

Bir açılış, bakım veya 404 sayfasını hızlı bir şekilde hazırlamanız gerekiyorsa kullanıma hazır çok sayıda blok ve şablon vardır.

Uzman kullanıcılar, SeedProd’un Tema Oluşturucusu ile web sitenizin tamamını yukarıdan aşağıya doğru da oluşturabilirsiniz.

Premium sürüm yıllık 39,50 dolardan başlıyor.

Alternatifler: Elementor ve Beaver Builder iyi web sitesi oluşturucularıdır. Divi, güçlü sayfa oluşturma özelliklerine sahip popüler bir WordPress temasıdır.

7. WP Mail SMTP: En İyi Posta Dağıtımı Eklentisi

WPmailSMTP

WP Mail SMTP , web sitenizdeki e-postaların gidecekleri yere ulaşmasını sağlayan önemli bir WordPress eklentisidir.

WordPress varsayılan olarak birçok şey için etkili olan PHP’yi kullanır. Ancak e-posta işlevi en iyisi değil çünkü e-postalarının kimliği doğrulanmıyor.

Kimlik doğrulama olmadan e-postalar genellikle hiç gönderilmez. Eğer öyleyse, bu e-postalar spam’e gider. Hiç görmediğiniz müşteri e-postalarına yanıt veremeyeceğiniz için bu durum kazancınıza gerçekten zarar verebilir.

WP Mail SMTP bu sorunu çözebilir. 2 milyondan fazla site, e-posta göndermek için bu Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) aracını kullanıyor.

Temel WP Mail SMTP Özellikleri

 • Beyaz Eldiven Kurulumu: Uzmanlarımızın sizin için WP Mail SMTP’yi kurmasına ve yapılandırmasına izin verin
 • E-posta Günlüğü: WordPress sitenizden gönderilen her e-postayla ilgili ayrıntıları kaydedin
 • E-posta Raporları: E-posta izleme ve teslim edilebilirlik istatistiklerinin grafiklerini oluşturun
 • Entegrasyonlar: Brevo (eski adıyla Sendinblue), Outlook, Gmail ve daha fazlası gibi büyük e-posta sağlayıcılarıyla bağlantı kurun

WP Mail SMTP’yi Neden Seveceksiniz?

SMTP’nin korkutucu gelebileceğini biliyorum. Bu nedenle WP Mail SMTP’nin eklentinin çalışmasını sağlamak için kurulum, kurulum, yapılandırma ve test sunmasını seviyorum.

WP Mail SMTP, e-posta teslim edilebilirliğinizi ve güvenliğinizi geliştirmenin kolay bir yoludur. Bu, potansiyel müşterilere ve yeni kayıtlı kullanıcılara daha hızlı yanıt vermenize yardımcı olur ve sonuçta kârlılığınızı artırır.

Premium sürüm yıllık 49 dolardan başlıyor.

8. WPML: En İyi Çeviri Eklentisi

wpml

WPML, farklı dillerde siteler oluşturmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanır ve söz konusu rol için en iyi WordPress eklentilerinden biridir. İnsanların, satın aldıkları web sitesini net bir şekilde anlayabilirlerse satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Çok dilli bir siteye sahip olmak yalnızca uluslararası şirketler için geçerli değildir. Küçük işletmeniz İngilizce dışındaki dillerin yaygın olarak konuşulduğu bölgelerdeki müşterilere satış yapıyorsa, çok dilli olmak öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Temel WPML Özellikleri

 • Esnek Çeviri Yöntemleri: Sitelerin tamamını otomatik olarak çevirin veya kendi çevirilerinizi oluşturun
 • Çok dilli e-Ticaret: Çok dilli ve çok para birimli e- Ticaret mağazaları oluşturun ve çalıştırın
 • Dize Çevirisi: Diğer eklentilerdeki ve yönetici ekranlarındaki metinleri çevirin
 • Çok Dilde SEO: Sitelerinizi birden çok dilde aramalar için optimize edin

WPML’yi Neden Seveceksiniz?

WPML hızlı ve etkilidir, bu da sayfa hızınızı yüksek tutar. Geliştiriciler tarafından yapılan iç ve dış denetimlerle aynı zamanda istikrarlı ve güvenlidir. Hemen hemen her WordPress teması ve eklentisiyle çalışır. Ayrıca, WPML, OptinMonster ile harika çalışır; bu, çok dilli kampanyalar yürütebileceğiniz ve potansiyel müşteri yaratma ve e-posta pazarlama stratejilerinizi küresel bir hedef kitle için optimize edebileceğiniz anlamına gelir.

Alternatifler : TranslatePress harika bir ön uç çeviri eklentisidir. Polylang, her türlü WordPress içeriğini ve meta veriyi çevirmenize olanak tanır.

9. Sucuri Güvenlik Duvarı: En İyi Güvenlik Eklentisi

sucuri

Güvenlik duvarınız yoksa sitenizi bilgisayar korsanlarına ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına açık bırakıyorsunuz. Sucuri Güvenlik Duvarı, Sucuri hizmetlerini tamamlayan ve bunları sitenize entegre eden bir WordPress güvenlik eklentisi sunar.

Temel Sucuri Güvenlik Duvarı Özellikleri

 • Kötü Amaçlı Yazılım ve Hack Koruması
 • Kötü Bot Engelleme:  Kötü niyetli botlara veya bilgisayar korsanı araçlarına karşı otomatik koruma
 • Coğrafi Engelleme:  Hangi ülkelerin tamamen engelleneceğini seçin veya ilk 3 saldırı ülkesini seçin
 • DDoS Saldırısını Azaltma: Yüksek maliyetli kesinti sürelerine neden olabilecek Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarını engelleyin
 • Sanal Yamalama ve Sağlamlaştırma: Sürekli güncellenen sunucu kuralları ve yamalar sitenizi korur
 • CDN: İçerik dağıtım ağı aracılığıyla optimizasyonu hızlandırın

Sucuri Güvenlik Duvarını Neden Seveceksiniz?

Sucuri, saldırıları sunucunuza ulaşmadan engeller. Her 3 saatte bir kötü amaçlı yazılım, kötü amaçlı JavaScript ve diğer şüpheli faktörleri kontrol eder. Ayrıca sitenizin kara listede olmadığından da emin olabilirsiniz.

WP Etkinlik Günlüğü, ücretsiz olarak indirebileceğiniz tüm kullanıcı etkinliklerinin günlüğünü tutan önemli bir yardımcı eklentidir.

Alternatif: Jetpack, Wordfence

10. UpdraftPlus: En İyi Yedekleme Eklentisi (Ücretsiz Sürüm)

updraftplus

UpdraftPlus , WordPress yedeklemesi için en iyi WordPress eklentilerinden biridir.

Düzenleme hataları ve kötü amaçlı web sitesi saldırıları her zaman meydana gelir. UpdraftPlus, ihtiyacınız olması durumunda güvenli bir yedeklemenin hazır olmasını sağlar.

Ücretsiz sürüm bile dosyaları ve veritabanlarını buluta yedeklemenize ve tek tıklamayla geri yüklemenize olanak tanır.

Temel UpdraftPlus Özellikleri

 • Çoklu Bölge Uyumluluğu
 • Yedeklemeler: Verilerinizi manuel veya otomatik olarak yedekleyin
 • Depolama: 1 GB depolama alanı ücretsiz dahildir, daha fazlası satın alınabilir
 • Tek tıklamayla Geri Yükle

UpdraftPlus’ı Neden Seveceksiniz?

Temel UpdraftPlus eklentisi, en iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden biridir ve bu harikadır. Ekstra özellikler ve destek için yükseltme yapabilirsiniz.

Alternatif: Backupbuddy, yedekleme, depolama ve geri yükleme işlemlerini tek bir eklentide gerçekleştiren bir WordPress yedekleme çözümüdür.

11. PushEngage: En İyi Anında Bildirim Aracı

PushEngage

PushEngage, push bildirimleri yoluyla satışları artırmak için mükemmel bir WordPress eklentisidir.

Müşterileriniz kaydolduktan sonra düşük envanter, fiyat düşüşü ve sepeti terk etme mesajları gibi kişiselleştirilmiş, tetiklenen anlık bildirimler gönderebilirsiniz.

Temel PushEngage Özellikleri

 • Özelleştirilebilir Optinler: Zamanında, hedefe yönelik anlık bildirim tercihleriyle kayıt sayısını en üst düzeye çıkarın
 • Esnek Şekillendirme: Anlık bildirimlerinizin metnini, görsellerini ve markasını özelleştirin
 • Kişiselleştirme: Anlık bildirimlerinizi coğrafi konum, dil veya saat dilimiyle özelleştirin
 • Segmentasyon: Abone oldukları sayfaya, görüntülenen sayfalara, cihaz türüne, konuma ve daha fazlasına göre doğru aboneleri doğru zamanda hedefleyin
 • Gelişmiş Analiz: Her bir anlık bildirimin, kampanyanın veya dönüşüm hunisinin görüntülemelerini, tıklamalarını, satışlarını ve gelirini izleyin

PushEngage’i Neden Seveceksiniz?

PushEngage, push bildirimleri için en iyi WordPress eklentisidir. Ancak bunu Shopify, Squarespace ve hemen hemen tüm diğer web sitesi platformlarında da kullanabilirsiniz.

PushEngage’i kullanmak için herhangi bir kodlama becerisine ihtiyacınız yoktur ve web sitenizi yavaşlatmaz. AB’deki müşterilerle çalışanlar için PushEngage, GDPR ile de uyumludur.

12. MemberPress: En İyi Üyelik ve LMS Eklentisi


MemberPress , üyelik sitesi, çevrimiçi kurs sitesi ve içerik ödeme duvarı oluşturmak için en iyi eklentidir.

Kurslar ve dijital indirmeler de dahil olmak üzere web sitenizin içeriğine erişimi yalnızca ödeme yapan üyelerle sınırlayabilirsiniz.

Anahtar ÜyeBasın Özellikleri

 • Kurslar : Ayrı bir eklenti veya indirmeye gerek kalmadan üyelik programınızın içinden çevrimiçi kurslar oluşturun ve satın
 • Kolay Kurulum:  Eklentiyi yükleyin, ödeme ağ geçidinizi bağlayın ve
 • Erişim Kuralları: Kullanıcılarınızın satın aldıkları üyelik veya dijital ürünlere bağlı olarak hangi içeriği görebileceğini kontrol edin
 • Topluluk Forumu Entegrasyonu: bbPress ve diğer birçok WordPress forum eklentisiyle üyeleriniz için bir VIP alanı oluşturun
 • Özel Kuponlar: Üyeliklerinizi özel kupon kodlarıyla tanıtın

MemberPress’i Neden Seveceksiniz?

MemberPress’in kurulumu son derece kolaydır ancak birçok özelliği bünyesinde barındırır. MemberPress ile üyeleri gruplandırabilir , yükseltmeleri kontrol edebilir ve dinamik fiyatlandırma sayfaları oluşturabilirsiniz . Ayrıca hatırlatma e-postaları göndererek tatil veya flaş indirimlerin reklamını yapmayı kolaylaştırır.

Alternatifler: LearnDash başka bir güçlü çevrimiçi kurs platformudur, ancak MemberPress’in sahip olduğu genel içerik erişim kurallarına sahip değildir. Yalnızca dijital indirmeler satmak istiyorsanız Easy Digital Downloads da iyi bir seçenektir.

13. Pratik Paylaşım Araçları: En İyi Sosyal Paylaşım Düğmesi Eklentisi (Ücretsiz)

sharedcounts

Shared Counts, içerik paylaşmayı kolaylaştıran bir sosyal paylaşım eklentisidir. Ayrıca bir blog yazısının veya web sayfasının kaç kez paylaşıldığını da gösterir. Bu, sosyal kanıtın ince ama güçlü bir biçimidir. Sonuçta yüzlerce kişi bir makaleyi paylaştıysa oldukça iyi olmalı.

Anahtar Paylaşılan Sayım Özellikleri

 • Dahil Edilen Düğmeler: Facebook, Pinterest, Yummly, Twitter, LinkedIn, E-posta, Yazdır
 • Otomatik Paylaşım Düğmesi Yerleştirme: Tek tıklamayla sitenizdeki içeriğin öncesine, sonrasına, öncesine ve sonrasına paylaşım düğmeleri yerleştirin
 • Stil: Markanıza en iyi şekilde uyacak birçok stil seçeneği arasından seçim yapın
 • GDPR Uyumluluğu: Çerezler olmadan veya kullanıcı verilerini saklamadan takip edin

Paylaşılan Sayımları Neden Seveceksiniz?

Paylaşılan Sayımlar tek işini inanılmaz derecede iyi yapıyor. Kod yalın olduğundan sitenizi yavaşlatmaz. Ve eklenti ücretsizdir! Bundan daha iyisini bulmak zor.

14. WPCode: En İyi Komut Dosyası Ekleme Eklentisi (Ücretsiz)

insertheadersfooters 1

Özel CSS, Google Analytics veya Facebook Pikselini kullanmak için WordPress sitenizin üstbilgisine veya altbilgisine kod eklemeniz gerekir. WPCode, tema dosyalarınızı değiştirmeden veya birçok farklı eklentiyle uğraşmadan kod eklemenizi sağlayan WordPress için en iyi ücretsiz eklentilerden biridir.

Temel WPCode Özellikleri:

 • Hızlı ayar
 • Basit Kullanım
 • 500’den fazla 5 yıldızlı yorum

WPCode’u Neden Seveceksiniz?

Bu, tasarlandığı şeyi mükemmel bir şekilde yapan başka bir basit ve tatlı eklentidir. Kurulumu ve kullanımı kolaydır. En iyisi de bedava olması!

15. RafflePress: WordPress için En İyi Hediye Eklentisi

RafflePress

RafflePress, WordPress için en iyi hediye eklentisidir. Hediyeler ve yarışmalar abone listelerini büyütmenin en etkili yollarından biridir.

Bu WordPress iş eklentisi, bloglar ve sosyal medya için bunu basitleştirebilir. Artık yorumları, beğenileri veya paylaşımları manuel olarak saymaya gerek yok. RafflePress bunu sizin için yapabilir!

Temel RafflePress Özellikleri

 • Sürükle ve Bırak Oluşturucu: Kolayca yaratıcı, göz alıcı yarışmalar oluşturun
 • Tek Tıklamayla Giriş: Ziyaretçilerin yarışmalarınıza katılmasını kolay ve eğlenceli hale getirin
 • Dolandırıcılığa Karşı Koruma: Tüm girişlerin meşru olduğundan emin olun
 • Pazarlama, CRM ve Sosyal Medya Entegrasyonları: RafflePress’i mevcut pazarlama ve satış araçlarınızla bağlayın
 • Yeniden Hedefleme: Kullanıcıları yarışmaya katıldıktan sonra yeniden hedeflemek için yarışmanıza bir Facebook, Google Adsense veya başka komut dosyaları ekleyin.

RafflePress’i Neden Seveceksiniz?

Yarışmalar listenizi oluşturmanın, potansiyel müşteriler yaratmanın ve marka bilinirliğini artırmanın eğlenceli bir yoludur . RafflePress tüm zorlu işleri üstlenir, böylece sonuçları hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

16. SearchWP: En İyi Arama Eklentisi

Sizin için en iyi WordPress arama eklentisi olup olmadığını görmek için SearchWP incelememizi okuyun

SearchWP, site aramasını ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için en iyi WordPress eklentisidir.

WordPress varsayılan araması PDF’leri, tabloları, metin dosyalarını ve Woo ürünlerini dışarıda bırakır. SearchWP, kullanıcılarınızın ihtiyaç duydukları şeyi hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için tüm bu önemli verileri aranabilir hale getirir.

Anahtar AramaWP Özellikleri

 • Her Şeyde Ara: özel alanlar, PDF’ler, ACF alanları ve daha fazlası
 • Ayrıntılı Arama Metrikleri: Ziyaretçilerin ne aradığını görün ve bu verileri pazarlama stratejinizi geliştirmek için kullanın
 • Anahtar Kelime Kökünü Belirleme: Tam terim eşleşmeleri yerine anahtar kelime köklerini kullanarak daha iyi sonuçlar gösterin
 • Özel Algoritmalar: En yüksek dönüşüm sağlayan sayfalarınıza öncelik vermek için sonuçların nasıl sıralanacağını özelleştirin
 • Entegrasyon: Woo, bbPress, Easy Digital Downloads ve diğer birçok eklenti ve temaya bağlanır

SearchWP’yi Neden Seveceksiniz?

SearchWP, müşterileriniz hakkında bildiklerinize dayanarak gerçekten özel bir arama deneyimi oluşturmanıza yardımcı olur. Bu, minimum çabayla hemen çıkma oranınızı artırabilir ve dönüşümlerinizi artırabilir.

17. Uncanny Automator: En İyi Otomasyon Eklentisi

uncannyautomator

Uncanny Automator, rutin görevleri otomatikleştirmek için mevcut WordPress eklentilerini ve uygulamalarını birbirine bağlar, bu da onu en iyi WordPress eklentilerinden biri yapar.

Müşteriler için bir form oluşturduğunuzu, ardından ayrıntılarını bir Google E-tablosuna elle girmek zorunda kaldığınızı hayal edin. Bunu yaptıktan sonra herkese teker teker e-posta göndermeniz gerekir.

Saatler boşa gitti.

Uncanny Automator bunun gibi görevleri ve çok daha fazlasını otomatikleştirebilir. İşinizin sıkıcı kısımları için bir eğer/o halde ayarlayın ve işi onun yapmasına izin verin.

Tetikleyicileri seçin, bunların neden olduğu eylemleri seçin ve Uncanny Automator’ın sizin için çalışmasına izin verin.

Temel Uncanny Automator Özellikleri

 • Entegrasyon: 80’den fazla WordPress eklentisini bağlayın
 • Sezgisel Tarif Düzenleyici: Tetikleyicileri ve eylemleri istediğiniz şekilde birleştirin
 • Siteden Siteye Tarifler: Web siteleri arasındaki görevleri otomatikleştirin

Uncanny Automator’ı Neden Seveceksiniz?

Uncanny Automator size saatlerce zaman kazandırabilir ve görevleri manuel olarak yaparken meydana gelen hataları önleyebilir. Halihazırda kullanmakta olduğunuz araçları bağlayın ve ihtiyacınız olan her şeye sahip olmayabilecek hepsi bir arada platforma geçiş yapma zahmetinden kendinizi kurtarın.

18. Smash Balon: En İyi Sosyal Medya Akışı Eklentisi (Ücretsiz Sürüm)

smashballoon wordpress eklentisi ana sayfası

Smash Balon, WordPress web sitenize sosyal medya beslemesi eklemek için en iyi WordPress eklentisidir.

Sosyal medya akışlarını WordPress web sitelerine yerleştirmek herkesin bildiği gibi zor bir iştir, ancak Smash Balon bunu kolaylaştırır. 6 eklentiden oluşan paketi, Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube’daki gönderilerinizi ayrı ayrı veya büyük bir sosyal duvarda güzel bir şekilde görüntülemek için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca tüm incelemelerinizi şık bir ekranda toplamanızı sağlayan bir eklenti de bulunmaktadır.

Anahtar Smash Balon Özellikleri

 • Feed Oluşturma Sihirbazı: Feed’inizi yalnızca birkaç tıklamayla hızlı bir şekilde ayarlayın
 • Feed Özelleştirici: Mükemmel sosyal feed’i oluşturmak için önceden oluşturulmuş düzenleri, güçlü görsel oluşturucuyu ve canlı önizlemeyi kullanın
 • Kesinti Süresini Önleme: Güvenilir yedeklemeler, kritik uyarılar ve diğer güvenlik önlemleriyle yayınınızın kesintiye uğraması konusunda asla endişelenmeyin
 • Hız Optimize Edici: Akıllı veri yükleme, optimize edilmiş görseller ve diğer hız özellikleriyle sayfalarınızın hızlı çalışmasını sağlayın
 • SEO Booster: Sosyal medya yayın içeriğinizi aranabilir hale getirin ve SEO’nuzu geliştirin

Smash Balonu Neden Seveceksiniz?

Smash Balon, zamandan tasarruf etmenize, sosyal etkileşimi artırmanıza ve dinamik SEO içeriği eklemenize yardımcı olur. WordPress eklentisinin desteği de bu dünyanın dışında! Ayrıca Smash Balon GDPR ile uyumludur. Instagram , Facebook , Twitter ve Youtube için lite eklentilerini WordPress eklenti deposu aracılığıyla ücretsiz olarak kullanabilirsiniz .

19. WP Simple Pay: En İyi Stripe Ödeme Eklentisi

WP Simple Pay

WP Simple Pay, tam bir alışveriş sepeti veya e-Ticaret çözümü kurma zahmetine girmeden hızlı bir şekilde ödeme formları oluşturmanın en kolay yoludur.

Temel WP Basit Ödeme Özellikleri:

 • Sürükle ve Bırak Ödeme Formu Oluşturucu: Özel formunuzu herhangi bir kodlama olmadan oluşturun
 • Özel Tutarlı Ödemeler: İsteğe bağlı minimum ve varsayılan tutarlarla ziyaretçilerin istediklerini ödemesine izin verin
 • Abonelik Seçenekleri: İsteğe bağlı özel tutar, kurulum ücreti veya ücretsiz denemelerle abonelik satın
 • Kupon Kodları: Yüzde veya indirimli indirimler sunun
 • Ödeme Seçenekleri: Apply Pay, Google Pay, Klarna, ACH, Alipay ve diğer ödeme yöntemlerini kabul edin

WP Simple Pay’i Neden Seveceksiniz?

Bu eklenti, ödeme formu oluşturma sürecini kolaylaştırarak size zaman kazandıracaktır. Ayrıca birçok farklı ödeme seçeneği sunarak gelirinizi artırabilir ve ücretleri düşürebilirsiniz.

20. Kolay Dijital İndirmeler: En İyi Dijital Mağaza Eklentisi

Kolay Dijital İndirmeler ana sayfası

Easy Digital Downloads, e-kitaplar, eklentiler ve PDF’ler gibi dijital ürünleri satmak için en iyi WordPress eklentisidir.

Özellikle dijital ürünler için tasarlanmıştır, böylece gönderim gibi alakasız ayarları özelleştirme veya gizleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz

Temel Kolay Dijital İndirme Özellikleri

 • Alışveriş Sepeti: En iyi kullanıcı deneyimini yaratmak için alışveriş sepetinin görünümünü ve davranışını özelleştirin
 • Müşteri Yönetimi: Her müşteri için kayıtları tutun
 • İndirim Kodları: İndirim türünü, dahil edilen ürünleri, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini, sepet minimumunu ve kullanım kurallarını seçin
 • Veri Raporlaması: Kazançları görüntüleyin ve vergileri takip edin
 • Yüzlerce uzantı

Kolay Dijital İndirmeleri Neden Seveceksiniz?

Easy Digital Downloads, birkaç dakika içinde dijital ürün işine sahip olmayı kolaylaştırır. Kullanımı kolaydır ve eklentiyi gerçekten ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için birçok uzantıyla aktif olarak desteklenir.

21. Woo (Eski adıyla WooCommerce): En İyi e-Ticaret Eklentisi

Woo - En İyi WordPress Eklentileri

Woo’yu kullandığınızda , mağazanızı e-Ticaret için şimdiye kadarki en iyi WordPress eklentisiyle oluşturuyorsunuz. Temel eklenti ücretsizdir ve Woo için uzantılar ve eklentiler geliştiren aktif bir kullanıcı topluluğu vardır.

Bu uzantılar ve yardımcı eklentiler pazarlama, ödeme ve gönderim seçeneklerini içerir. Özellikle hoşuma gidenlerden biri WooFunnels . Gelirinizi artırmak amacıyla yüksek dönüşüm sağlayan ödemeler, sipariş artışları, ek satışlar ve otomasyonlar oluşturmak için WooFunnels’ı kullanabilirsiniz.

Temel Woo Özellikleri

 • Hızlı Kurulum: Yeni Mağaza Sahipleri Kılavuzu, Woo’yu WordPress’e birkaç dakika içinde eklemeyi kolaylaştırır
 • Güvenli ve Esnek Ödemeler: Kredi kartlarını, banka havalelerini, çekleri, teslimatta nakit ödemeyi ve bölgeye özel ağ geçitlerini kabul edin
 • Mobil Uygulama: Hareket halindeyken siparişleri yönetin, etiketleri yazdırın ve vergileri hesaplayın
 • Sınırsız Özelleştirme: Kuponlar, abonelikler, ürün çeşitleri ve daha fazlası için yüzlerce uzantıyla mağazanızı geliştirin
 • Kapsamlı Dokümantasyon ve Destek Forumu: İhtiyacınız olduğunda yardım alın

Woo’yu Neden Seveceksiniz?

Woo, mevcut en güçlü WordPress e-Ticaret seçeneğidir. Satış ve ödeme sürecinin her bölümünü tam olarak müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu şekilde özelleştirebilirsiniz.

Bu WordPress aracı popüler sağlayıcılarla çalışır. Ayrıca uzantılar, daha az bilinen ödeme ağ geçitlerini eklemenize yardımcı olabilir. Müşterilerinize ödeme seçenekleri sunduğunuzda engelleri ortadan kaldırırsınız.

22. AffiliateWP: En İyi Ortaklık Programı Eklentisi

AffiliateWP

AffiliateWP, işinizi büyütmek için ihtiyacınız olan tüm bağlı kuruluş pazarlama araçlarına sahip, kullanımı kolay, güvenilir bir WordPress eklentisidir.

AffiliateWP, bağlı kuruluşlarınızı ve yönlendirmelerinizi WordPress kontrol panelinizden takip etmenize olanak tanır.

AffiliateWP’nin Temel Özellikleri:

 • Ortaklık Takibi: Agresif önbelleğe alma özelliğine sahip sunucularda bile yönlendirmelerinizi güvenilir bir şekilde takip edin
 • Entegre Ödeme Hizmeti: Sadece birkaç tıklamayla bağlı kuruluşlarınıza doğrudan banka hesaplarına veya banka kartlarına ödeme yapın
 • Satış Ortaklığı Kupon Takibi: Bağlantılarını tanıtmak için satış ortaklarınıza özel kupon kodları verin
 • Ortaklık Alanı: Bağlı kuruluşlarınızın performanslarını kendi gösterge tablolarından takip etmelerine izin verin
 • Bağlı Kuruluş URL’leri: Güzel veya hoş olmayan URL’ler kullanın ve bağlı kuruluşların kendi bağlı kuruluş kimliklerini seçmesine izin verin.

AffiliateWP’yi Neden Seveceksiniz?

AffiliateWP, bağlı kuruluş pazarlamasının tüm zorluklarını ortadan kaldırır. Eklentinin kullanımı kolaydır, güvenilirdir ve yalnızca ihtiyacınız olduğunda çalışır.

Alternatif : EasyAffiliate, WordPress için bir başka harika hepsi bir arada ortaklık programı eklentisidir.

23. WP Rocket: En İyi Önbellek Eklentisi

wp rocket

WP Rocket, web sitenizin performansını kolay bir şekilde artırmak için en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Site hızınızı artırarak Google’ı ve ziyaretçileri mutlu eder. Üstelik kurulumu hızlı ve kolaydır. WP Rocket’ı etkinleştirdiğinizde çalışmaya başlar.

Temel WP Roket Özellikleri

 • Sayfa Önbelleğe Alma: Site sayfalarınızı ultra hızlı yükleyin
 • Tarayıcı Önbelleğe Alma: Sık erişilen kaynakları doğrudan ziyaretçi cihazlarında depolayın
 • Mükemmel Uyumluluk: Tonlarca tema ve eklentiyle çalışır
 • e-Ticaret Optimizasyonu: Mağazalar hassas bilgileri korurken sorunsuz çalışır

WP Rocket’ı Neden Seveceksiniz?

WP Rocket eklendiği anda sitenizi hızlandırmaya başlar. Bu WordPress önbellek eklentisi ziyaretçileri ve arama motorlarını memnun etmeyi amaçlamaktadır.

Alternatif:  W3 Toplam Önbellek

24. Antispam Bee: En İyi Spam Engelleme Eklentisi (Ücretsiz)

antispambee

Antispam Bee, spam yorumlarını ve geri izlemeleri ortadan kaldıran ücretsiz bir spam engelleme eklentisidir.

Temel Antispam Bee Özellikleri:

 • Güvenilir Yorumcular: Yorum yapanları manuel olarak onaylayın veya yorum yapanları bir Gravatar ile otomatik olarak onaylayın
 • IP Adresi Doğrulaması: Yorum yapanların meşru bir IP adresine sahip olduğundan emin olun
 • Bildirimler: Gelen spam hakkında e-posta alın
 • Spam İstatistikleri: Spam algılama oranı ve toplam engellenen spam yorumlarıyla ilgili günlük güncellemeleri alın

Antispam Bee’yi Neden Seveceksiniz?

Eklenti basit, ücretsiz, reklamsızdır ve %100 GDPR uyumludur. Sevilmeyecek ne var?

Alternatif: Akismet, 7 milyondan fazla kullanıcısı olan güvenilir bir spam çözümüdür.

25. Sugar Calendar: En İyi Etkinlik Takvimi Eklentisi

şeker takvimi

Sugar Calendar, WordPress için en iyi etkinlik takvimi ve rezervasyon eklentisidir. Etkinlikler planlamanıza, bilet satmanıza, Google Takvim ile senkronizasyon yapmanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Temel Şeker Takvimi Özellikleri

 • Özel Biçimlendirme: Tarih ve etkinlik saat dilimlerini tam olarak istediğiniz gibi görüntüleyin
 • Basit Yönetici Arayüzü: Takvim veya listedeki etkinlik gönderilerini görüntüleyin ve tümünü tek bir ekranda filtreleyin veya arayın
 • Tekrarlanan Etkinlikler: Özel bitiş tarihlerine sahip günlük, haftalık, aylık veya yıllık etkinlikler ayarlayın
 • Ön Uç Görüntüleme Seçenekleri: Takviminizi ve etkinliklerinizi istediğiniz yere koymak için kısa kodları kullanın
 • Etkinlik İçe Aktarıcı: CSV veya XML dosyasındaki mevcut verileri kolaylıkla getirin

Şeker Takvimini Neden Seveceksiniz?

Sugar Calendar hafiftir ve performansa hazırdır. Ayrıca birçok WordPress iş eklentisinden daha ucuzdur.

Alternatif : Modern Etkinlik Takvimi başka bir popüler WordPress takvim eklentisidir.

26. PublishPress: En İyi Editoryal Takvim Eklentisi

publishpress

PublishPress , WordPress sitenizi editoryal bir yayınlama makinesine dönüştüren harika bir WordPress eklentisidir.

WordPress içeriğinizi kontrol panelinden düzenleyebilir, planlayabilir ve planlayabilirsiniz. Bir e-tabloda veya görev yönetimi uygulamasında ayrı takvimler tutmanıza gerek yok!

Temel PublishPress Özellikleri

 • Editör Takvimi: Doğrudan takvim üzerinde içerik oluşturun ve yeni yayın tarihlerine sürükleyip bırakın
 • Bildirimler: Yayın ekibinizi önemli içerikteki değişikliklerden haberdar edin
 • İçeriğe Genel Bakış: İçeriği duruma, kategorilere veya kullanıcılara göre düzenleyin
 • Özel Heykeller: Ekibinizin iş akışına uyacak şekilde kendi gönderi durumunuzu oluşturun
 • Editoryal Yorumlar: Her gönderinin altına yorum bırakın

PublishPress’i Neden Seveceksiniz?

PublishPress, büyük içerik sitelerini ve yayınlama ekiplerini verimli bir şekilde yönetmeyi kolaylaştırır. Destekleri olağanüstü ve yayıncılığınızı daha da güçlendirecek çok çeşitli eklentiler var.

27. ThirstyAffiliates: En İyi Ortaklık Bağlantısı Gizleme Eklentisi

Susuz Ortaklar Ana Sayfası

Satış ortağı bağlantılarını tanıtıyorsanız ThirstyAffiliates en iyi WordPress eklentilerinden biridir.

Bu eklentiyi uzun, çirkin ortaklık bağlantılarını gizlemek, komisyonlarınızı korumak ve blog yazılarına kolayca ortaklık bağlantıları eklemek için kullanabilirsiniz.

440.000’den fazla WordPress sitesi, işletmeleri için bu WordPress eklentisini kullanıyor. Öğrenme eğrisi düşüktür ve ortaklık bağlama stratejinizi basitleştirebilir.

Temel ThirstyAffiliates Özellikleri

 • Otomatik bağlama: Anahtar kelimeleri sağlayın ve ortaklık bağlantınız otomatik olarak bağlansın
 • Akıllı Gizleme: Amazon ile uyumluluk için bağlantıların perdesini kaldırma
 • Otomatik 404 Denetleyicisi: 404 hatalarını önlemek için ortaklık bağlantılarınızı proaktif olarak kontrol edin
 • Coğrafi Konum Bağlantıları: Uluslararası tıklamalar için alternatif hedefler sağlayın
 • İçe/Dışa Aktarma: Kendi ortaklık bağlantılarınızı yönetin ve 3. taraf API’lerden bağlantıları içe aktarın

ThirstyAffiliates’i Neden Seveceksiniz?

Thirsty Affiliates bağlı kuruluş bağlantılarını yönetir, dolayısıyla satışları etkileyen değişiklikler konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bir iş ortağı bağlantısını değiştirdiğinde artık manuel olarak güncelleme yapmanıza gerek yoktur.

Bu, satış kaybı nedeniyle zamandan ve büyük miktarda gelirden tasarruf etmenizi sağlar.

Alternatifler : Pretty Links, bağlantı kısaltma, bağlantı yönetimi ve QR kod oluşturucu işlevlerini birleştiren bir WordPress eklentisidir.

28. Sürekli İletişim: En İyi E-posta Pazarlama Eklentisi

sürekli temas

Constant Contact bir e-posta pazarlama ve otomasyon aracıdır. Yeni başlayanlara yönelik olduğu için tavsiye ediyorum.

Sürekli İletişim, otomatik yanıtlayıcıyı kullanarak hedeflenen e-postaları göndermenizi sağlar. Bu, zamandan tasarruf ederken ilişkiler kurmaya yardımcı olur.

Temel Sabit İletişim Özellikleri

 • Tasarım Şablonları: E-posta göndermeye hemen başlamak için yüzlerce tasarım arasından seçim yapın
 • Pazarlama Otomasyonu: Otomatik pilotta genel ve kişiselleştirilmiş e-posta pazarlaması gönderin
 • Raporlar: E-posta kampanyanızın performansını izleyin ve veriye dayalı ayarlamalar yapın

Sürekli İletişimi Neden Seveceksiniz?

Constant Contact, ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama araçlarını kullanımı kolay tek bir platformda birleştirir. Ayrıca OptinMonster gibi olası satış yaratmaya yönelik özel araçlarla da iyi bir şekilde bütünleşir. Ayrıca ödüllü müşteri desteğine de sahiptirler.

Alternatifler : Sendinblue , Hubspot ve Omnisend‘in tümü güvenilir ve güçlü entegre pazarlama çözümleridir.

29. Nextiva: En İyi VoIP Eklentisi

Nextiva , İnternet Protokolü Üzerinden Ses (VOIP) iş telefonu hizmetidir . Sınırsız yurt içi arama, e-postaya veya kısa mesaja sesli mesaj ve daha fazlasına sahiptir.

Nextiva’nın Temel Özellikleri

 • Otomatik Operatör: Arayanlara aralarından seçim yapabilecekleri seçenekler menüsü sunun
 • Çağrı Yönlendirme: Kişisel telefon numaranızı koruyun ve çağrıları çalışma saatlerine veya tatil günlerine göre yönlendirin
 • Çağrı Kaydı: Eğitim veya dokümantasyon amacıyla çağrıları kaydedin
 • Video Konferans: HD ses ve video ile çevrimiçi toplantılara ev sahipliği yapın
 • Ücretsiz Numaralar: Ücretsiz numarayla müşteri deneyiminizi ve güvenilirliğinizi artırın
 • Aramak için Tıklayın: Web sitenize hızlı ve kolay bir şekilde aramak için tıklayın düğmesi eklemek için yardımcı eklenti WP Call Button’ı kullanın

Nextiva’yı Neden Seveceksiniz?

Dijital çağda bile iyi telefon hizmeti hala önemlidir. Nextiva eksiksiz bir iş telefonu çözümü sunar.

Alternatifler : RingCentral ve Ooma, mükemmel iş telefonu ve mesajlaşma hizmetleri sağlar.

30. LiveChat: En İyi Sohbet Desteği Eklentisi

livechat

Sorularına ve endişelerine anında yanıt isteyen ziyaretçileri desteklemenizi sağlayan LiveChat .

Temel Canlı Sohbet Özellikleri

 • Mesaja Kısa Bakış: Müşterinin yazdıklarının tam önizlemesiyle daha hızlı yanıt verin
 • Hazır Yanıtlar: Sık sorulan sorulara verilen yanıtları kaydedin ve yalnızca birkaç tuşa basarak yeniden kullanın
 • Mesajlaşma Kanalları: SMS , sohbet widget’ı, Facebook Messenger, e-posta, WhatsApp Business ve diğer kanallar aracılığıyla yanıt verin
 • Zengin Mesajlar: Gönderme düğmeleri, hızlı yanıtlar, kartlar ve diğer sezgisel mesaj özellikleri

LiveChat’i Neden Seveceksiniz?

LiveChat’in tonlarca özelleştirme seçeneği vardır. Ayrıca bir mobil uygulama sunar ve kullandığınız diğer araçlarla entegre olur.

31. EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

EWWW

EWWW Image Optimizer, WordPress medya kitaplığınızdaki dosya boyutlarını azaltan bir görüntü sıkıştırıcı WordPress eklentisidir. Ayrıca görüntüleri tembel olarak yükleyebilir ve otomatik olarak ölçeklendirebilir. Bütün bunlar site hızınızı artırmanıza yardımcı olur.

Temel EWWW Görüntü Optimize Edici Özellikleri

 • Sınırsız Kullanım: Her şeyi hız sınırı olmadan ve sınırsız dosya boyutuyla optimize edin
 • Tak ve Çalıştır: Yüklediğiniz her görüntüyü otomatik olarak sıkıştırın, ölçeklendirin, yavaş yükleyin ve WebP formatına dönüştürün
 • Toplu Görsel Optimizasyonu: Medya Kitaplığınızdaki ve diğer klasörlerdeki mevcut görselleri optimize edin
 • Yedeklemeler: Orijinal görsellerinizi 30 gün boyunca saklayın

EWWW Image Optimizer’ı Neden Seveceksiniz?

Her şey otomatiktir. Sıkıştırma, ölçeklendirme ve diğer görüntü değişiklikleri manuel müdahale gerektirmez. Sunucunuzdaki araçları kullanarak da optimizasyon yapabilirsiniz.

Alternatifler : Smush , Imagify , TinyPNG 3 harika resim sıkıştırma eklentisidir. TinyPNG ayrıca tüm görüntü sıkıştırma ihtiyaçlarınız için tarayıcı tabanlı bir iyileştiriciye sahiptir.

32. WP Control: WordPress için Optimizasyon Eklentisi

wpcontrol ss

WP Control, temel özellikleri etkinleştirerek veya devre dışı bırakarak web sitenizi temizlemenize yardımcı olur.

WordPress’i sunduğu birçok seçenek ve özellik nedeniyle seviyorum, ancak bazen bu çok fazla oluyor. Basit, güvenli ve hızlı bir web sitesine ihtiyacınız varsa WP Control gereksiz özellikleri devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

Temel WP Kontrol Özellikleri

 • Yorumları Devre Dışı Bırak: Site genelinde veya gönderiler, sayfalar ve medya gibi belirli gönderi türlerinde yorum yapmayı kontrol edin.
 • Gutenberg’i Devre Dışı Bırak: Klasik Düzenleyiciye Döner
 • Gravatar’ı devre dışı bırakın: Kullanıcılarınızın gizliliğini koruyun veya uygunsuz avatarları önleyin
 • Sağ Tıklamayı Devre Dışı Bırakın: Kodunuzu ve içeriğinizi hırsızlardan ve bilgisayar korsanlarından koruyun
 • ve dahası

WP Control’ü Neden Seveceksiniz?

Bu hepsi bir arada eklenti, WordPress sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemenize olanak tanır. Herhangi bir kodlama bilgisine gerek kalmadan veya bir geliştirici kiralamaya gerek kalmadan yalnızca birkaç tıklamayla özellikleri devre dışı bırakabilirsiniz.

33. TablePress: En İyi Masa Eklentisi (Ücretsiz)

tablepress

TablePress , WordPress sitenizde tablolar oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan ücretsiz, açık kaynaklı bir eklentidir. Sayılar, metinler, resimler, bağlantılar ve hatta matematik formülleri içeren sıralanabilir tablolar oluşturabilirsiniz.

Temel TablePress Özellikleri

 • Tablo İçeriği: Tabloları metin, sayılar, resimler, bağlantılar, HTML, Javascript, Excel benzeri matematik formülleriyle doldurun
 • Gömme: Kısa Kod kullanarak yayınlarınıza, sayfalarınıza veya widget’larınıza tablolar ekleyin
 • İçe/Dışa Aktarma: Excel, CSV, HTML ve diğer formatlara dönüştürme
 • Gelişmiş Düzenleyici: HTML bilmeden stil değişiklikleri yapın
 • Önizleme: Yayınlamadan önce tablonuzun nasıl göründüğüne bakın
 • Ücretsiz Uzantılar: Özel özellikler ve geliştirmeler ekleyin

TablePress’i Neden Seveceksiniz?

TablePress, WordPress sitenizde gelişmiş tablolar oluşturmanın ve görüntülemenin kolay bir yoludur. Destek, özellikle ücretsiz bir eklenti için birinci sınıftır. Çekirdek eklentinin kullanımı basittir ve ücretsiz veya bağış olarak kullanılabilen çok sayıda uzantı vardır.

34. Envira Galerisi: En İyi Galeri Eklentisi

Envira Gallery, medya galerileri oluşturmaya yönelik premium WordPress eklentisidir. Dakikalar içinde duyarlı fotoğraf ve video galerileri oluşturmak için Envira’yı kullanabilirsiniz.

Temel Envira Galeri Özellikleri

 • Sürükle ve Bırak Oluşturucu: Herhangi bir kodlamaya gerek kalmadan galerilerinizi oluşturun
 • Galeri Temaları: Başlangıç ​​noktası olarak önceden oluşturulmuş şablonları kullanın
 • Duyarlı: Mobil, tablet ve masaüstünde çalışan galeriler oluşturun
 • Bağımsız Galeriler: Gönderilerinizden veya sayfalarınızdan ayrı bağımsız galeriler oluşturun
 • Eklentiler: Albümler, sosyal paylaşım, filigran ekleme, prova yapma ve daha fazlası gibi profesyonel özellikler ekleyin

Envira Galerisini Neden Seveceksiniz?

Arayüzün kullanımı anlaşılır dokümantasyon ve mükemmel destek ile sezgiseldir. Envira ayrıca çoğu tema ve eklentiyle iyi bir şekilde bütünleşir. Galerileri portföyler, vaka çalışmaları, fotoğraf web siteleri ve görselleri kolayca sergilemeniz gereken her yerde kullanabilirsiniz.

35. AdSanity: WordPress için Basitleştirilmiş Reklam Yönetimi

adsanity

Bir blog yazarıysanız veya işletme sahibiyseniz, kendi reklamlarınızı yayınlıyorsanız veya WordPress web sitenize ağ reklamları yerleştiriyorsanız, AdSanity’ye ihtiyacınız vardır .

AdSanity bir reklam döndürme eklentisidir. İster kendi şirket içi reklamlarınız, ister Google AdSense gibi bir ağdaki reklamlar olsun, web sitenizde gösterilen reklamları oluşturmak ve yönetmek için bunu kullanabilirsiniz.

Temel AdSanity Özellikleri

 • Yayınlama Seçenekleri: Tek tek reklamlar için başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini belirleyin veya bunları süresiz olarak yayınlayın
 • Görüntüleme Seçenekleri: Reklamlarınızı istediğiniz yere yerleştirmek için widget’ları, kısa kodları ve şablon etiketlerini kullanın
 • Grafik İstatistikleri: Reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini hızla görün
 • HTML5’e Hazır: Modern HTML5 reklamlarını kolaylıkla görüntüleyin

AdSanity’yi Neden Seveceksiniz?

AdSanity, özelliklerden ve işlevsellikten ödün vermeden yeni başlayanlar için uygundur. Özel bir yardım sitesi ve destek bildirim sistemi ile destek mükemmeldir.

36. Kaçırılan Planlanmış Gönderiler: En İyi Kaçırılan Program Hatası Eklentisi

missedscheduledposts

Planlanmış gönderilerinizde “kaçırılan program” hatası görüyorsanız bu eklentiye ihtiyacınız var. Kaçırılan Planlanmış Gönderiler, planlanmış gönderilerinizin zamanında yayınlanmasını tetikler.

Kaçırılan Önemli Planlanmış Gönderiler Özellikleri

 • Otomatik Kontroller: Eklenti, kaçırılan program hatası olan gönderileri her 15 dakikada bir kontrol eder ve bunları otomatik olarak yayınlar
 • Çoklu Kontrol Tekniği: Bir daha asla hiçbir gönderiyi kaçırmayın

Kaçırılan Planlanmış Gönderileri Neden Seveceksiniz?

Bu eklenti, siteye yükleme süresi eklemeden belirli bir sorunu çözer. Her seferinde kolayca ve güvenilir bir şekilde çalışır. Ayarlayın ve unutun!

37. Thrive Quiz Builder: En İyi Sınav Eklentisi

Thrive Quiz Builder, web siteniz veya sosyal medya platformlarınız için ilgi çekici ve etkileşimli testler oluşturmak için kullanabileceğiniz bir test oluşturma WordPress eklentisidir. Kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü özellikleriyle, hedef kitlenize göre özel olarak hazırlanmış özel testleri kısa sürede kolayca oluşturabilirsiniz. Çoktan seçmeli sorulardan kişilik testlerine ve aradaki her şeye kadar Thrive Quiz Builder size yardımcı olur.

Gelişmiş analizler ve öngörüler sayesinde sınavlarınızın performansını takip edebilir ve bunları nasıl geliştireceğiniz konusunda bilinçli kararlar verebilirsiniz. E-posta pazarlama hizmetinizle entegrasyon yeteneği, potansiyel müşteri toplamanızı ve hedef kitlenizi büyütmenizi kolaylaştırır.

Peki neden bekleyelim? Thrive Quiz Builder ile etkileşimi artıracak, markanızı oluşturacak ve dönüşümleri artıracak testler oluşturmaya bugün başlayın!

Temel Thrive Quiz Builder Özellikleri

 • Özelleştirilebilir test şablonları: Önceden tasarlanmış bir dizi test şablonu arasından seçim yapın veya sıfırdan kendinizinkini oluşturun.
 • Çoklu soru türleri: Thrive Quiz Builder, çoktan seçmeli, doğru/yanlış, açık uçlu ve kişilik testleri dahil olmak üzere birden fazla soru türünü destekler.
 • Potansiyel müşteri yaratma: Thrive Quiz Builder, e-posta pazarlama hizmetinizle entegre olarak potansiyel müşteri toplamanıza ve e-posta listenizi oluşturmanıza olanak tanır.
 • Analiz ve raporlama: Gelişmiş analiz ve raporlamayla sınavlarınızın performansını takip edin ve başarılarını artırmak için veriye dayalı kararlar alın.
 • Sosyal paylaşım: Daha geniş bir kitleye ulaşmak ve etkileşimi artırmak için testlerinizi sosyal medya platformlarında paylaşın.

Thrive Quiz Builder’ı Neden Seveceksiniz?

Thrive Quiz Builder, kodlaması saatlerce süren ama aslında hiç de uzun sürmemiş gibi görünen ilgi çekici testler oluşturmayı kolaylaştırır. Pazarlamanızı geliştirmek için tonlarca müşteri bilgisi toplayabilirsiniz.

38. WP İncelemesi: En İyi WordPress İnceleme Eklentisi

wp review pro

WP Review , ister diğer ürünlerle ilgili kendi incelemelerinizi yayınlıyor olun, ister işletmeniz için inceleme talep ediyor olun, incelemeler için en iyi WordPress eklentilerinden biridir. İncelemeler, arama trafiği için bir mıknatıs olmanın yanı sıra, ikna edici bir sosyal kanıt biçimidir. WP Review gibi iyi bir WordPress inceleme eklentisi, bu incelemeleri toplayıp web sitenizde görüntülemeyi kolaylaştırır.

Temel WP İnceleme Özellikleri

 • Zengin snippet desteği: Kitaplar, filmler, oyunlar ve daha fazlası için 19 tür snippet ile tıklama oranlarınızı artırın
 • Çoklu derecelendirme sistemleri: Farklı ürünler için yıldızlardan puanlara, beğenilenlerden çevrelere kadar farklı türdeki yorumları gösterin
 • Kullanıcı yorumları: Sitenizin güvenilirliğini artırmak için kullanıcı derecelendirmelerini ve yorumlarını kabul edin
 • Entegre üçüncü taraf incelemeleri: Google, Yelp ve Facebook incelemelerini kolayca ekleyin

WP İncelemesini Neden Seveceksiniz?

Ürün incelemeleriniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Ayrıca hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak önceden tasarlanmış şablonlardan oluşan bir kitaplığa sahip olursunuz.

Bi ADam Medya ile WordPress Web Sitenizin Tam Potansiyelini Ortaya Çıkarın

WordPress kullanılması gerekilen ve sürekli olarak üretkenlik sağlanan bir altyapıdır. Haliyle potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için elinizde en büyük güç web siteniz ve WordPress altyapısıdır. Özellikle kocaeli web tasarım alanında faaliyet gösteren Bi Adam Medya ile birlikte markalarımızı WordPress altyapısı ile güçlendiriyor ve onlara ihtiyacı olan satışları sağlamaktan büyük keyif duyuyoruz.

WordPress uzmanı arayışınız için bizlerle BURADAN iletişime geçebilir, web sitenizin gelişimi için yol haritası oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir