Bugün herkesin internetin bir kenarlarında aramalar yaparak sonuçlara ulaşmak istediği tüm soruları derleyerek bir makale oluşturduk ve 2020 rehberi kapsamında sizlerin aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermeyi hedefledik. Bu makalemiz sizlere uzun vadede yol haritası olacak nitelikte olup, merak ettiğiniz farklı soruları bizlere yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

eticaret-merak-edilenler
eticaret-merak-edilenler

ETicaret Nedir?

Genel olarak her makalemizde ele aldığımız konulardan birisi de hiç şüphesiz ki eticaret nedir veya eticaret nasıl yapılır soruları olmaktadır. Bu konuyu sürekli olarak ele almamızda ki en büyük nedenlerden birisi de tabik ki bu alandaki eksiği kapatabilmek ve daha fazla insana bu konuda fayda sağlayabilmek.

Eticaret genel olarak ürün ve hizmetlerimizi dijital pazarlama yöntemi ile birlikte kullanıcılara ve potansiyel kitleye ulaştırmak ve online satış gerçekleştirmektir. Bu noktada satışını gerçekleştirdiğiniz ürünün hiçbir şekilde önemi yoktur. Genel olarak yapılacak dijital pazarlama teknikleri sabittir fakat markadan markaya ufak değişiklikler gösterebilmektedir.

Alışa gelmiş standart fiziki satışların aksine eticaret sitesi üzerinden mevcut satışlarınızı gerçekleştirdiğiniz de daha fazla kitleye çok daha hızlı ulaşabilir, ticaretinizi sürekli hale getirebilirsiniz.

ETicaret Sitesi Açmak İstiyorum: Eticaret Sitesi Kurmak için ETicaret Paketleri Ne Kadar Önemli?

Buda merak edilen soruların başında gelmektedir. Genel olarak kişi ve kurumlar eticaret yapmak ve eticaret sitesi kurmak istiyor fakat bunu tam olarak nasıl yapacağını bilmediğinden dolayı sürekli olarak cevap aramaktadır. Bu yazımız genel olarak eticarete giriş konusunda ki merak edilen soruların tamamını ele alacağından dolayı tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Eticaret sitesi kurmak veya eticaret paketlerinden birisini satın almak arasında hiçbir fark yoktur. Genel olarak satın alacağınız şey eticaret sitesidir. Bu noktada hazır eticaret paketi almanız sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Fakat eticaret paketlerini alırken dikkat etmeniz gereken belli kurallar vardır. Öncelikli olarak dijital pazarlamaya ne kadar yatkınsınız ve eticaret alanında sahip olacağınız sitenize ne kadar müdahale edebileceksiniz? Bunlar sizler tarafından cevaplanması gereken soruların başında yer almaktadır.

Bunları cevapladıktan sonra daha rahat bir altyapı seçebilir, kendinize uygun olan üzerinden devam edebilirsiniz.

Peki ne demek istiyoruz?

Eticaret paketleri genel olarak opencart altyapısı üzerinden kurulmakta ve modüller yardımı ile işlevsel bir hal almaktadır. Bu noktada sizlerin opencart’ta yatkınlığınız sorgulamanız gerekmektedir. Diğer yönden Türkiye ve Dünyanın en çok kullanılan altyapılarından birisi olan WordPress ise Woocommerce altyapısı ile birlikte online ticarete imkan sunmaktadır.

E-ticaret sitesi oluştururken WordPressi de tercih etmeniz sizlere farklı bir alternatif oluşturabilmektedir. Bu noktada da yine aynı şekilde bu altyapı için yatkınlığınızı kendiniz değerlendirmeniz gerekmektedir.

Genel olarak bakacak olursak; iki altyapıya da hakim olmadığınızı düşünelim. Bu noktada hangisi üzerinden daha çabuk sonuç alabileceğinizi kendiniz belirlemeniz gerekiyor. Türkiyede ki faaliyetleri gereği wordpress her zaman için ön plandadır. Eğer mevcut e-ticaret sitenizi wordpress üzerinden kurar veya kurdurursanız bu noktada alacağınız destek opencarta göre her zaman daha fazla olacaktır.

Ne yazık ki ülkemizde opencart geliştiricisi wordpress altyapısını kullanan kullanıcılar kadar yaygın değildir. Bu yüzden wordpress yani woocommerce altyapısı ile bir eticaret sitesi oluşturduğunuz zaman çözüm ortağınız her zaman için opencarta göre daha fazla olacaktır.

eticaret-paketleri

Eticaret Sitesi ve SEO Önemi

Bu konuyu ele almadan önce SEO nedir, SEO ne işe yarar bunu bilmek gereklidir. Kısaca açıklamak gerekirse;

SEO kelime anlamı olarak Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Genel olarak her web sitesinin ihtiyacı olan çalışmaların başında yer almaktadır. İster e-ticaret yapın isterseniz hizmet pazarlayın isterseniz bir okulda öğretmen olun hiç fark etmez. Mevcut bir web siteniz varsa web sitesinin potansiyel kitlesi de vardır. İşte tam olarak SEO’da burada devreye girmektedir.

Genel olarak web sitelerimizin potansiyeli kitlelere ulaşmasını ve ilgili aramalar üzerinden web sitemize ziyaretçi çekebilmeye yaramaktadır.

Bunu kısa bir örnek ile açıklamak gerekir ise; sizler eticaret sitenizde yazlık terlik sattığınızı düşünürsek bu noktada google kullanıcıları google arama motorunu kullanarak ” yazlık terlik modelleri” şeklinde bir arama yapacaktır.

İşte bu arama sonucunda sıralamada yer alabilmek için web sitenizin veya e-ticaret sitenizin seo çalışması yapılmış olması gerekmektedir.

SEO tek seferlik bir iş değildir, süreklilik ve devamlı olarak takip gerektirmektedir. Bu noktada SEO çalışmaları sürekli olacaksa benim web sitem bundan ne gibi fayda görecek ve ne gibi bir kazancım olacak diye düşünüyorsanız hemen cevaplayalım.

SEO geri dönüşleri ve eticaret geri dönüşleri ROI dediğimiz yöntem ile hesaplanmaktadır. ROI geri dönüş oranıdır. Bu noktada e-ticarette ve dijital pazarlama da yapılan işin geri dönüş oranı %3.3’tür.

Bu sizlere düşük bir oran olarak gözükebilir fakat bunu kısaca kendiniz hesaplamak isterseniz formülü; Aylık satışını yaptığınız ürünün google aranma hacmi % 3.3 = Çıkan sonuç x web sitenizde sattığınız ürünün fiyatı şeklindedir.

Bu formül doğrultusunda kendi ürünlerinizin sıralamada yer alırsa kazanacağı tutarı kendiniz hesaplayarak her ürün için ayrı fiyatlandırma ve SEO çalışması yapmayı veya yaptırmayı düşünebilirsiniz.

SEO genel olarak web sitesine uygulanacağı gibi sadece tek bir ürüne özel olarak da yapılabilmektedir. Bu noktada sizin nasıl bir yol izleyeceğiniz tamamen sizlere kalmış bir durumdur.

Genel olarak konuyu toparlayacak olursak SEO her zaman için her web sitesi için gerekli bir çalışma modelidir. SEO tek başına etkili değildir makalemizin ilerleyen bölümlerinde ele alacağımız yollar ise SEO’ya asist yapan diğer etken faktörlerdir.

SEO

Mevcut ETicaret Sitemi Nasıl Geliştirebilirim?

Bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi SEO bu işin bel kemiğidir fakat hiçbir zaman söz sahibi değildir. Söz sahibi olabilmesi için ise belli başlı yöntemler ile birlikte SEO kanalını güçlendirmek gereklidir.

Bu da dolaylı yoldan e-ticaret sitenizin büyümesine ve otorite sahibi olması anlamına gelmektedir. Bu noktada uygulayacağınız yöntemler ve geliştirmek için izleyeceğiniz yolları sırası ile ele alacak olursak;

Sosyal Medya Reklamları: Sosyal medya reklamları marka bilinirliği açısından her zaman avantajlı konumdadır. Kısa sürede potansiyel kitlenize ulaşabilir, bu kitle ile birlikte mevcut takipçi sayılarınızı arttırabildiğiniz gibi ürünlerinizi de hızlı şekilde pazarlayabilirsiniz. Tabi ki sosyal medya reklamları için dikkatli olmakta fayda var. Her zaman için yapılan reklamlar kaliteli sonuç veremeyebilir. Bu noktada profesyonel birilerine danışmanız da fayda var.

Her zaman için işi bilen birileri ile yola çıkmanız sizlere zaman ve maddi kazanç sağlatacaktır.

Kampanya ve Etkinlikler: Buda uygulamanız gereken yöntemlerden bir diğer diyebiliriz. Kampanya ve etkinlikler de sizlerin isteminiz dışında ortada ki bir amaca uygun olarak takipçilerin veya insanların sizle doğrudan etkileşime geçmesi anlamına gelmektedir. Bu noktada sektörel olarak aynı alanda faaliyet gösteren sayfa veya firmalar ile iş ortaklığı yapabilir, çekilişler düzenleyebilir veya kampanyalar hazırlayarak karşılıklı takipçi ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Sms ve Mail Gönderimleri: Buda yukarıda ki maddeler kadar SEO’ya etki eden diğer yöntemlerden birisidir. Bu yöntem sayesinde mevcut müşterilerinizi hatırladığınızı ve onlara değer verdiğinizi gösterebilir tekrardan web sitenize girişini sağlayabilirsiniz.

Mail kampanyaları ise her ne kadar pasif gözükse de doğru kullanıldığın da ve doğru kurgulandığın da en iyi sonucu alabileceğiniz reklam türlerindendir. Bu noktada da bilginiz yoksa profesyonel destek almanız da fayda vardır.

Yukarıda saydığımız modellemeler ile birlikte mevcut SEO çalışmalarını birleştirerek kaliteli bir ivme yakalayabilir ve potansiyel kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımı Nasıl Geliştirebilirim? Sosyal Medya Hesaplarınıza Doping Etkisi Yaratacak 5 Yöntem

Sosyal medya yukarıda ki başlığı da takip ettiğiniz gibi web sitelerimiz ve e-ticaret için olmazsa olmaz yollardan birisidir. Özellikle eticaret sitesi kurmak isteyen herkes tarafından büyük bir yakınlıkla takip edilmesi ve sürekli olarak güncellemeleri incelemesi gereken mecraların başında yer almaktadır.

Eticaret paketi satın aldınız ve eticaret sitesi kurma işlemlerini tamamladınız artık sosyal medya hesaplarınızı büyütme zamanı geldiyse bu başlık tam size göre! Mevcut 5 yöntem ile birlikte sosyal medya hesaplarınıza doping etkisi yaratabilirsiniz.

sosyal-medya-büyütme-yöntemleri

#1 Kaliteli Görsel Paylaşın: Sosyal medya’da yapılan en büyük hatalardan birisi de budur. Genel olarak firmaların hazırladığı görseller veya derme çatma görseller paylaşılarak takipçi kazanılması veya beğeni veya satış beklenmektedir. Bu oldukça yanlış bir yöntem öncelikli olarak paylaştığınız görselleri kendi gözünüzden süzmeli ve sizler kendi yorumunuzu katarak paylaşmalısınız.

Eğer amaç sadece paylaşmak ise bu noktada büyük bir itibar kaybı yaşarsınız. O yüzden hiçbir zaman kendinizin bile beğenmeyeceği görselleri paylaşmayın. Bunun için profesyonel destek almanız gerekiyorsa almaktan çekinmeyin eticaret sitesi kurmak ile sosyal medya yönetmek aynı mantık üzerinde ilerler, kendi yetkinliğiniz yoksa bu alanda profesyonel destek almak her zaman için sizlere zaman ve para kazandıracaktır.

#2 Paylaşımlarınızda İstikrarlı Olun: Kaliteli görselleriniz var ama bir türlü istediğiniz hedef kitleye ulaşamıyorsanız bu konuda daha fazla ısrarcı olun ve potansiyel kitlenizi anlamaya çalışın.

Onların hangi saatler aralığında aktif olduğunu en aktif rakiplerinizin sayfasından inceleyerek çözmeye çalışın. Müşterilerinizin hangi aksiyonlara tepki verdiğini ve ne gibi durumlar etkileşime geçtiğini anlamaya çalışın ve bu durumları kendi lehinize kullanın. Sürekliliği elden bırakmayın ve hiçbir zaman vazgeçmeyin.

Kaliteli müşteriye ulaşmak zordur. Bu noktada kolay yolu tercih etmeyerek her zaman için zor olanı seçin.

#3 Üretken Olun / Farklı Olun: Sosyal medya özellikle instagram bu noktada oldukça ilerlemiş durumda. Herkes birbirinden farklı yöntemler deneyerek satışlarını arttırmaya çalışmakta ama hiçbirini tam anlamı ile düzenli ve istikrarlı yapmamaktadır.

Bir düşünelim instagram üzerinde kullanabileceğimiz ne gibi alanlar mevcut? Profilimiz, paylaşımlarımız, storylerimiz, İGTV? Şaşırdınız mı? işte sizi rakiplerinizden ayıracak bir yol.

İGTV ile birlikte içerik üretimi yaparak müşterilerinize ürünlerinizin videolarını çekebilir, mankenlerinizin üzerinde canlı gösterim yapabilir veya canlı yayınlar açarak müşterilerinizin sorularını cevaplayabilirsiniz.

#4 Zamanlamaya Dikkat Edin: Bir yola çıkıyorsanız o yolda her zaman için düzenli olmanız da fayda var. Bir gün öğlen 3 de paylaştığınız görsel diğer gün akşam 6 da olmamalı. Her gün aynı saatlerde çalışmalı ve kullanıcılarınızı bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bu noktada profesyonel araçlar kullanarak başında durmadan kendi kendine otomatik olarak sizlerin adına paylaşım yapmasını sağlayabilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanılan araçların başında ise hiç şüphesiz ki HootSuite gelmektedir.

#5 Tüm Kanallardan Trafik Çekin: Elinizde ki potansiyeli araçları her zaman için kullanın. Bunların başında eticaret paketlerinde yer alan paylaşım butonları gelmekle birlikte facebook sayfanız, telegram kanalınız, youtube araçlarınız gelebilir.

Tüm araçlarınızdan eksik gördüğünüz diğer kanala pas atmayı ihmal etmeyin. Takipçilerinizi kendi hesaplarınız arasında döndürür ve her bir hesaptan diğer hesaba pas atarsanız her alanda kendi potansiyel kitlenizi oluşturmuş ve uzun vadede daha sağlıklı ve paylaşımı bol etkileşimi bol bir sosyal medya ağı oluşturabilirsiniz.

eticaret-paketleri

Şirket Kurmadan ETicaret Sitesi Kurmak Yasal Mı? Eticaret Sitesi Kurarak Para Kazanabilir Miyim?

Bir diğer merak edilen konuların başında hiç şüphesiz ki eticaret sitesi kurmak isteyen veya eticarete giriş yapmak isteyen kullanıcıların şirket olmadan bu işi yapıp yapamayacağı gelmektedir.

Özellikle bizlerin de çok kez karşılaştığı sorulardan birisi olduğu için bu konuya açıklık getirmek istedik.

Öncelikli olarak şunu bilmekte fayda var ki, eticaret veya dijital pazarlama adı altında yapılan tüm ürün ve hizmetlerin karşılığında fatura kesmeniz gerekmektedir. Bu noktada fatura kesmeden yapılan işlemlerin tamamında yasal bir suç işlemiş olmaktasınız.

Ama bu durumun önüne geçebileceğiniz belli yollar mevcuttur. Özellikle ev hanımlarına veya yıllık belli bir gelire kadar olan kazançlarda gider pusulası hazırlayarak ticaret gerçekleştirilmektedir.

Bunu kullanarak her satışınızda gider pusulası hazırlayabilir, online satışınıza devam edebilirsiniz. Ama bu sizler için geçici bir durum olacaktır. Özellikle eticaret paketleri satın alarak eticaret sitesi kurmak istiyorsanız yıllık kazançlarınız daha fazla olacak ve mevcut sınırı aşacaksınız. Bu noktada yine bir şirket kurmak zorunda kalacaksınız.

Fakat genel olarak değerlendirmemiz gerektiğiniz de ve merak edilen soruya cevap vermemiz gerekirse; eticaret yapmak için belli bir ciroya kadar şirket olmanız gerekmemektedir. Fakat hedefiniz büyük kazancınız çoksa bu noktada fatura kesmek sizler için zorunlu hale gelecektir.

Aynı şekilde şirketiniz olmadan GittiGidiyor üzerinden ürün satışı da gerçekleştirebilirsiniz. GittiGidiyor bireysel olarak kullanıcılarının ürün satışlarına izin vermektedir. Fakat o noktada da şunu atlamamakta fayda var; bir yerde ticaret varsa ve para akışı sağlanıyorsa maliye bu noktada kontrol etmektedir. Yani sizler bir şey yapmak isterken suç işlemiş sayılabilirsiniz.

Burada paylaşılan bilgiler genel bilgiler olup güncel bilgileri bilgili bir muhasebeci veya mali müşavirden öğrenmeniz gerekmektedir.

Pazar Yerlerinde Nasıl Başarılı Olabilirim?

Pazar yerlerinde başarılı olmanızı etkileyen belli başlı kurallar vardır. Öncelikli olarak pazar yerlerinin de bir algoritması olduğunu ve bu algoritmaya uygun olarak yayımlama yaptığını ve başarı sağladığını unutmamak gereklidir.

Algoritma her ne kadar güncelleme yapsa da kend içerisinde değiştirmediği belli başlı yollar ve kurallar mevcuttur. Bu konuyu daha önceki yazımız da detaylı şekilde ele alarak incelemiştik. Bu yazımızı incelemek için Pazar Yerlerinde Satış Arttıracak 10 Yöntem konumuza gidebilirsiniz.

eticaret-paketleri

Dropshipping Nedir? Dropshipping Avantajlı Mıdır? Stoksuz Satış Nasıl Yapılır?

Türkiye’de son yıllarda oldukça popüler olan satış modellerinden birisi olan Dropshipping kelime anlamı itibari ile stoksuz satış anlamına gelmektedir. Stoksuz satış noktasında son yıllarda firmaların tamamı fiziki satışları ve perakende satışları bitirerek dropshipping yöntemine geçmeye başladılar.

Mevcut satışlarının yanı sıra ürün ve hizmetlerini piyasaya sunarak farklı insanların da kendi ürün ve hizmetlerini pazarlamalarını sağlamakta ve bu pazarlama yöntemi sonucunda elde edilen her satıştan komisyon oranı vermektedir.

Genel olarak bakıldığı zaman kârlı gözüken iş modeli aslında Türkiye’de ne yazık ki hakettiği değeri bulmamaktadır. Bunun nedenlerini kısaca sıralayacak ve açıklayacak olursak.

#1 Kalitesiz Kargolama: Ne yazık ki en başta kargolama sıkıntısı yer almaktadır. Hiçbir zaman firmalar kendi ürünlerini satıyor da olsalar kendi siparişleri gibi özen göstermiyorlar ve bir süre sonra kargo ve sipariş fazlalığından umursamaz şekilde paketleme ve kargolama yapmaktadırlar.

Hatta öyle ki sizlerin kesin belirttiği kargolama saati veya günlerine uymayarak kendi belirledikleri saat ve tarihlerde gönderim yapma durumları bile olmaktadır. Bu yüzden her ne kadar firmalar ticaretlerini dropshippinge çevirse de bu sektörde ne yazık ki ülkemizde itibar kaybı fazlası ile yaşanmıştır.

#2 Düşük Kazanç Oranları: Bir diğer konu ise tabi ki düşük kazanç ve komisyon oranlarıdır. Genel olarak Türkiyede ki araştırmalar dropshipping ile ortalama kazancın %15 ile %30 arasında olduğunu göstermektedir.

Bu ortalama markaya, firmaya veya ürüne göre düşebilir veya yükselebilir fakat genel olarak araştırmalar bizlere bu sonuçları vermektedir. Bu noktada dropshipping yapacak kişinin iyi analiz etmesi ve sürekli olarak araştırma yapması gerekmektedir.

Mevcut kazanç oranınızın sizden çıkma olasılığı oldukça fazladır bunları kısaca sıralayacak olursak.

  • #-1 İadeler: Ürünlerinizi pazar yerinde sattığınızı düşündüğümüz de ne yazık ki geri dönüşlerde ürünlerin kargo ücretleri sizlerin kazancından düşecektir. Buda sizlerin arada kazandığınız komisyon oranlarınızdan kayıp yaratacaktır. Bu aslında genel olarak tek ve en önemli kayıpların başında yer almaktadır.
  • #-2 İtibarsızlaşma: Buda komisyon oranlarınızı kaybettiğiniz kadar önemli bir konu ne yazık ki paranızı kaybettiğiniz gibi pazar yerlerinde itibarınızı da kaybetmeniz bu gibi durumlarda muhtemel. Olası eksi puanlama ve yorumlamalar sizlerin kategoriniz de satışlarınızı oldukça zora sokacaktır.

#3 Sıradanlaştırma: Sıradanlaşmak ne yazık ki dropshipping yapan herkesin kaderinde var. Sizin sattığınız bir ürünü sizin haricinizde sizlerle aynı fiyatta, aynı açıklamalar ve başlıklarla ve hatta aynı görsellerle birlikte binlerce insan satmaktadır.

Bu noktada sıradanlaşarak tercih edilebilirliğiniz azalmaktadır. Buda dropshipping yapmamanız için sizlerin düşünmesi gereken bir diğer konu.

#4 Faturalar: Bu konu her ne kadar diğerleri kadar önemli olmasa veya problem yaratmasa da yaşayabileceğiniz veya yaşanmış durumlardan birisidir. Genel olarak satılan ürünlerin kargolama ve gönderim süreçleri takip edilmediği için satıcı firmalar veya yüklenici firmalar fatura kesmeyerek ürünü gönderebilmekte bu noktada ürünün bizzat satıcısı siz olduğunuz için problemi direk siz yaşayabilmektesiniz.

Bu her zaman için başınıza gelmese de olası durumlardan birisidir.

Dropshipping Avantajlı Mı?

Yukarıda ki maddeleri incelediğiniz de aslında avantajlı bir yönünün olmadığını kendiniz de görebilirsiniz. Fakat yine de denemekte fayda vardır diyerek yola koyulmakta kendi tercihinizdir. Her zaman için nasıl ticaret yaparsanız yapın tüm olasılıkları hesaplamanız sizlerin yararına olacaktır.

Bu noktada doğru veya yanlışı kendiniz ayırt etmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Stoksuz Satış Nasıl Yapılır?

Yukarıda ki durumları görmezden gelerek satış yapmaya karar verdiyseniz bu noktada dropshipping satışlarınızı yapabileceğiniz belli başlı kanallar vardır. Bunların başında tabi ki kendinize eticaret sitesi kurmak veya hazır eticaret paketleri gelmektedir.

İkinci olarak pazar yerlerinde ürünlerinizi toplu olarak yayımlayabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise tabiki sosyal medya ağı üzerinden ürünlerinizi pazarlayarak potansiyel kitlenize ulaşabilirsiniz. Bu 3 yöntem içinde bloğumuz da detaylı inceleme mevcut göz atabilirsiniz.

Ayrıca Dropshipping hakkında diğer kapsamlı yazımıza ulaşmak için Dropshipping Nedir? Stoksuz Satış Nedir 2020 yazımıza göz atabilirsiniz.

xml-veren-firmalar

Özet

Genel olarak değerlendirecek olursak, eticaret ve dijital pazarlama için birbirinden farklı yöntem mevcuttur. Bunların başında hiç şüphesiz ki kendinize ait eticaret sitesi kurmak gelmektedir. Bu noktada bilginiz dahilinde kendiniz yol alabileceğiniz gibi aracı firmalar ile iletişime geçerek onların iş gücünden yararlanarak hızlı bir süreç izleyebilirsiniz.

Diğer yönden web siteniz her zaman için tek olarak bir amaca hizmet etmeyecektir. Her zamna için eticaret sitesi kurduğunuz da sosyal medya ve seo yani arama motoru optimizasyonunu bir bütün olarak sürdürmeli bunlara ek olarak kampanya ve etkinlikler oluşturmalısınız.

Diğer yönden sosyal medyanızı da aynı web sitenizi geliştirir gibi geliştirmeli farklı uygulamalar ve pazarlama yayımlama yöntemleri uygulayarak potansiyel kitlenizin nabzını ölçmelisiniz. Bu doğrultuda ilerletilen bir marka her zaman için avantaj sağlayacak ve değerlenecektir. Bugün eticaret nedir soruna cevap verek sizlerin bu alanda ki eksiğinizi kapatmak ve merak ettiğiniz soruları cevaplamak istedik.

Eticaret nedir veya eticaret nasıl yapılır sorularının cevabını aramayacağınız gibi birbirinden farklı başlıklar altında tüm eticaret ve pazarlama sürecini de bu makalemiz sayesinde detaylı şekilde incelemiş oldunuz.

Sizler de hayallerinizi gerçekleştirmek ve eticaret nedir sorularından kurtulup bugün harekete geçmek istiyorsanız hemen projeniz için teklif alabilir, dilerseniz whatsapp butonu üzerinden direk iletişime geçebilirsiniz.

whatsapp-button

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir